T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ Yeni Anadolu Lisesine Kavuşuyor

 

Ankara - Kırıkkale Devlet Yolu üzerindeki Elmadağ Viyadüğü’ nün açılış töreni sırasında Elmadağ Belediye Başkanlığı Hizmet Binasını ziyaret eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları doğrultusunda Elmadağ Kurtuluş Mahallesine 5 katlı 24 derslikli Anadolu Lisesi yapımına başlandı.

24 derslik Anadolu Lisesi’nin yapımına başlandı.

24 derslikli olacak Anadolu Lisesi İnşaat alanında incelemelerde bulunan Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin “ Sayın Başbakanımız Elmadağ Viyadüklerinin açılışında belediyemize geldiğinde ilçemizin 24 derslikli bir Anadolu lisesine ihtiyacı olduğunu söylemiştik. Eksik olmasınlar kendileri gerekli emirleri verdiler. Bizden istenilen sadece alandı. Temel eğitim alanımızın bulunduğu kısımda Belediyemiz bünyesinde yapılan İmar plan revizyonu ile 6 dönüm olan temel eğitim alanı 17 dönüm olarak düzenlendi. Tapu tescil işlemleri Belediyemiz tarafından elden takip edilerek kısa zamanda tamamlandı.  Şuan hafriyatlarına başlandı, çok kısa bir zamanda biteceğine inanıyorum.”dedi.

Başkan Şahin” Halkımız ilçemize büyük bir Anadolu Lisesinin yapılmasını çok arzuladı. İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, açıkçası siyasi parti ilçe başkanları da ilçemizde ihtiyaca cevap verir bir Anadolu lisesinin olmasını arzu ediyorlardı.Takibini yaptık, şu anda İlçemizde Anadolu Lisesinin yapımına başlanmış oldu, halkımıza hayırlı olsun diyorum.“dedi.

Başkan Gazi Şahin; ” Sayın Başbakanımız sadece bununla kalmayıp, Hasanoğlan da bulunan Eğitim Akademisine Polis Meslek Yüksek Okulunun getirilmesi konusundaki taleplerimizi de geri çevirmediler  eksik olmasınlar. Elmadağ Polis Meslek Yüksek Okulunda 1500 öğrenci eğitim görürken ,  Anadolu Lisesinde de yüzlerce öğrenci eğitim görecek. Başta Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a daha sonra da Emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum.”dedi. 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr