T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
"Geleceğin Polisi El Ele"

 

Ankara Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP), Şube Müdürlüğü’ne bağlı olan tiyatro ekibi tarafından  "GELECEĞİN POLİSİ EL ELE" adlı proje kapsamında oynanan, “Kırmızı Başlıklı Kızın Maceraları” adlı oyun Elmadağ’da bulunan İlk Öğretim Öğrencileri tarafından ilgi ve beğeni ile izlendi.

Toplum Destekli Polis, Öğrencileri Tiyatroyla Buluşturmaya Devam Ediyor
Elmadağ Belediyesi tarafından İlçe genelindeki okullardan otobüs ile alınan öğrenciler Elmadağ Polis Meslek Yüksek Okulu’ na getirilerek , Oyuncularının tamamının Polis olduğu tiyatro ekibi ile buluştu. Toplum Destekli Polis tiyatro ekibi tarafından Sahnelenen Oyunun içine çocuklarında katılımını sağlanarak, öğrencilerin bilgilerinin daha kalıcı olmasını sağladı.
150 öğrencinin katıldığı “Kırmızı Başlıklı Kızın Maceraları” adlı oyunun içeriğinde çocukların tehlikelerden uzak kalabilmelerini sağlayıcı mesajlar verilirken , öğrenciler hem öğrendi hem  eğlendi.
Belediye Başkanı Gazi Şahin;”Türkiye’de güvenlik hizmetlerinin toplumun katılım ve desteğini sağlamak suretiyle etkin ve hızlı bir şekilde yürütülmesini, toplum-polis ilişkilerinin geliştirilmesini sağlayan polislerimizin, burada çocuklarımızın eğitimine ve bilinçlendirilmesine yönelik üstlendiği misyonu, tiyatro ortamında sundukları için gerçekten hepsine teşekkür ediyoruz.” dedi.
Tiyatro gösterisi sonunda; Öğrencilere fahri polis kimlik kartı  ve polis şapkaları İlçe Kaymakamı Resul Kır, Belediye Başkanı Gazi Şahin,İlçe Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş ve Elmadağ Polis Meslek Yüksek Okulu Necati Ekici tarafından verildi. 

 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr