T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ'da "Bilinçli Aile Bilinçli Bireyler" Sertifikalarına Kavuştu

 

7-19 yaş çocuğu olan Anne ve Babalar için Elmadağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve UNİCEF’ in ortaklaşa düzenlediği , “Bilinçli aile ve Bilinçli birey” eğitim semineri sertifika töreni Gümüşpala İlköğretim Okulunda düzenlendi.

16 Kasım 2011 tarihinde başlayan kursa katılan 40 veli haftada 3 saat kurs görerek sertifikalarını almaya hak kazandılar.

Okul Müdürü Edip Karaca ; Bu tür eğitim seminerlerinin ailelerin çocukları ile olan iletişimlerine fayda sağladığını belirtti.”Topluma benliğini kazanmış örf ve adetlerini bilen bilinçli bireyler yetiştirmek sadece biz eğitimcilerin değil, velilerinde görevi. Bu sebeple velilerin de bu kursa katılarak bilinçli aileler olmaları için kursa ev sahipliği yaptık, duyarlı davranıp kursumuza katılan velilere çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Belediye Başkanı Gazi Şahin;”Eğitim açısından destekleyici bir tutum içinde bulunan ailelerden gelen çocukların okul başarıları daha yüksektir. Okul ile ortak program üzerinde görüş birliği sağlayarak düzenli iletişim içinde bulunan, bu tür eğitimleri alan velilerin çocukları bizim geleceğimizin teminatı olacaktır.”dedi ve emeği geçenlere teşekkür etti.


İlçe Kaymakam Resul Kır “Çocuklarımızın en iyi imkanlarda eğitim görmeleri için, Elmadağ’ın eğitim seviyesinin en yükseklere ulaşması için, elimizden gelenin en iyisini yapacağız” dedi. Velilere “Bu gibi uygulamalara her zaman ilgi gösterin, katılım sağlayın. Katılımlarınız ile çok faydalı bilgiler alıp, yeni şeyler öğreneceksiniz” dedi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr