T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Şahin'den Pazar Esnafına Hem Denetim Hem Ziyaret

 

Başkan Gazi Şahin’in  Zabıta Müdürüyle birlikte yapmış olduğu Pazar denetiminde, pazarcılar görüşlerini Başkan Şahin e rahatça aktarma fırsatı buldu. Başkan Şahin’le sohbet imkânına da yakalayan pazar esnafı ;  Elmadağ pazarlarının halka daha iyi hizmet etmesi hususunda birlik olduklarını, pazarcıların taahhütname ve sözleşme kurallarına riayet ettiklerini ifade ettiler.

Gazi Şahin,”Kurallar sıkıntı değil toplum huzuruna katkı getirir.”
Pazar esnafına kurallara uymanın önemini ve topluma sağladığı huzuru örneklerle açıklayan Başkan Gazi Şahin,”Esnafçılıkta temel olan görüş ticarette devamlılığın sağlanması ve müşteri memnuniyetidir. Kurallara uyulursa bu görüş kendiliğinden sağlanır ve hem siz esnafçılar hem müşteri hem de kontrol mekanizması memnun olur. Tersi durumda ise müşteri memnuniyetsizliği ile esnafın geliri düşer ve şikâyetlerle durum kontrol mekanizmasına yani bize yansır. Olumsuzluğun birbirini tetiklememesi için kurallara riayet edin. Pazarda  nazik olun, böylece halkımız memnun olsun hepimiz memnun olalım.” dedi. Pazarlara gereken önemin verildiğini vurgulayan Başkan Şahin, kurallara uyulması hususunda herkesin üzerine düşen göreve önem vermesi gerektiğine dikkat çekti.

Denetimle gelen hijyen
Pazarlarda denetimlerin arttırıldığını aktaran Zabıta Müdürü, pazarcıların yüksek sesle satış yapmamaları konusunda gerekli uyarıyı yinelediklerini, güzel bir ortamda alışverişin sağlanması maksadıyla devamlı pazar alanı içerisinde bulunduklarını ve vatandaşların şikayetlerine anında cevap verdiklerini söyledi. Kontrollerdeki amaçların esnafa para cezası kesmek olmadığını belirten Zabıta Müdürü, kontrollerin vatandaşa sunulan hizmetlerde kaliteyi ve hijyeni korumak amaçlı olduğunu vurguladı.

Temiz çevre anlayışı
Temizlik İsleri Müdürlüğü’nün başlatmış olduğu çalışmayla da Elmadağ’daki pazarlara yönelik detaylı bir temizlik faaliyeti uygulanmakta olup, Pazar kurulmadan önce pazar alanının yıkamasını gerçekleştiren ekipler, vatandaşlara temiz ve rahat bir ortamda alışveriş keyfi sağlamaya çalışmaktadır.
Ekipler ;  pazar alanında çöp birikmemesi maksadıyla gerekli önlemleri aldıklarını, pazar alanı içerisinde çöp yığınlarının oluşmaması, Geri dönüşümün sağlanması ve temiz bir çevre adına yapılacak çalışma çerçevesinde , pazar yeri esnafına  çöp poşeti dağıtımını  Başkan Gazi Şahin’in talimatları doğrultusunda gerçekleştirdiklerini ifade ettiler.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr