T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Kar Kalınlığı 25 cm Ulaştı

 

Elmadağ da 2 günlük aralıksız yağan yoğun kar yağışının 25 santimetreye ulaşması nedeniyle İlçedeki tüm Okullar 1 gün süre ile tatil edildi.
Fen İşleri Müdürlüğü karla mücadele ekipleri tarafından, kar yağışından dolayı kapanan yollara ve sokaklara anında müdahale edildi. İlçe genelinde aciliyet içeren otobüs güzergâhları, okul ve hastane girişleri, kaldırımlara ve ana caddelere kar küreme ve tuzlama çalışmaları yapılırken, gelen şikâyetleri de anında değerlendirerek ulaşımda kolaylık sağlandı. Ekipler Meteorolojiyi sürekli takip ettiklerini ve saat saat değişen hava durumuna göre önlemlerini aldıklarını belirttiler.
Elmadağ Belediyesi, havaların soğuması ve kar yağışıyla birlikte İlçe genelinde yaşanabilecek sorunları en aza indirebilmek amacıyla gece gündüz çalışıyor.

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, Belediye olarak kış mevsimiyle ilgili gerekli tüm tedbirleri aldıklarını belirterek, "28 kişiden oluşan acil müdahale ekiplerimiz, 1 tuzlama ve küreme aracı, 6 kepçe, 3 greyder, 3 kamyondan oluşan araç parkımız ile ilçemizde vatandaşlarımızın sorunsuz bir kış geçirmesi için aralıksız çalışmalarımıza devam ediyoruz.”dedi. Yoğun kar yağışı sonucu yaşanabilecek don ve buzlanma olaylarına karşı ise Belediye olarak kar küreme ve tuzlama çalışmalarının aralıksız çalıştığını,  İlçede kar kalınlığının 10 santimetrenin üzerine çıktığı ve buzlanmanın yaşandığı alanlarda iş makinelerinin devreye girerek cadde ve sokakların kapanmaması için çalışmaların gece gündüz devam ettiğini belirtti.
Kapanan köy yollarının Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle yapılan müdahale sonucunda ulaşıma açıldığını belirten Başkan Şahin, şu ana kadar ulaşılamayan köyün olmadığını çalışmaların aralıksız devam edeceğini bildirdi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr