T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Her Damla Kan, Kurtarılan Bir Candır

 

Türk Kızılay’ı tarafından düzenlenen ve iki gün süren kan bağışı kampanyası, Elmadağ Belediyesi Hizmet Salonunda 10.00 ile 17.00 saatleri arasında yapıldı.
 
Kan bağışı kampanyasına Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, Belediye çalışanları,Ak Parti İlçe Gençlik ve İlçe Kadın Kolları üyeleri ile çok sayıda duyarlı vatandaş katıldı.
 
Kampanya’ya destek olmak için Belediye çalışanları seferber olurken,  hizmet salonuna  servis ile getirilen vatandaşlar doktor kontrolünden geçirilerek, Kan bağışı yapabileceklerden kan alındı. Kan bağışı sonrasında dinlendirilen vatandaşlara meyveli soda ve çikolata ikram edildi.

Türk Kızılay’ından Duyarlı Başkan’a, duyarlı Elmadağ halkına teşekkür.
Türk Kızılayı adına, Ankara Kan Bağış Merkezi olarak  Dr. İlhami Şenol “kan bağış organizasyonlarına her zaman büyük ilgi gösterip, ekiplerimizi elleri boş göndermedikleri için Elmadağ da ki duyarlı vatandaşlarımıza tekrar  teşekkür ediyoruz”.dedi. Elmadağ’da bir halk desteği olduğunu belirterek burada düzenli olarak kan bağışı kampanyası yapmak istediklerini dile getirdi.
 
Kan Bağışı Vatandaşlık görevimiz
Başkan Gazi Şahin; Kan verdikten sonra,Sağlıklı her insanın, sağlıklı kalabilmeleri için üç ayda bir kan vermeleri gerektiğini,kan bağışı yapmanın vatandaşlık görevimiz olduğunu belirterek, sağlıklı vatandaşları kan bağışına davet etti.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr