T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Kar Küçüklere Neşe, Büyüklere Çile

 

Kar yağışı ve soğuk havanın getirdiği olumsuz koşullar büyükler için çile olurken  miniklerin neşe kaynağı oldu.
Elmadağ’da kar kalınlığının 40 cm ye ulaşmasını ve okulların tatil olmasını fırsat bilen çocuklar, eldivenlerini takıp, soğuğa ve üşüyen ellerine aldırmadan doyasıya kartopu oynadı ve kayak yaptılar. Şehir hayatını olumsuz etkileyen kar yağışı, çocuklar için her zamanki gibi eğlence kaynağı oldu, kartopu oynamanın ve yüksek yerden kaymanın, kardan adam yapmanın keyfini doya sıya çıkardılar.

Ekipler karla mücadelede 24 saat çalışıyor.
Minikler eğlenirken büyüklerin ulaşımını sağlayabilmek için Elmadağ Belediyesi Başkanı Gazi Şahin’in talimatları doğrultusunda Fen İşleri Müdürlüğü karla mücadele ekipleri tarafından, kar yağışından dolayı kapanan yollara ve sokaklara anında müdahale edildi.24 saat aralıksız dönüşümlü çalışan ekipler,  İlçe genelinde aciliyet içeren otobüs güzergâhlarına, hastane girişlerine, kaldırımlara, engelli rampalarına ve ana caddelere kar küreme ve tuzlama çalışmaları yaparken, gelen şikayetleri de anında değerlendirerek ulaşımda kolaylık sağladı. Ekipler Meteorolojiyi sürekli takip ettiklerini ve  saat saat değişen hava durumuna göre önlemlerini aldıklarını belirttiler.
Kapanan köy yollarının Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle yapılan müdahale sonucunda ulaşıma açıldığını belirten Başkan Şahin, şu ana kadar ulaşılamayan köyün olmadığını çalışmaların aralıksız devam edeceğini bildirdi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr