T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Başkan Şahin’den Büyük Değişimin Sinyalleri

 Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin,  Elmadağ’ın çehresini değiştirecek, Elmadağ’ı cazibe merkezi haline dönüştürecek uzun vadeli projeler zincirini, Elmadağ Belediyesi Meclis Toplantısı’nda dile getirdi.

Mayıs ayının meclis toplantısı ayrı tarihlerde iki oturumda gerçekleştirildi. İlk oturumda Elmadağ Belediyesi’nin gelir giderleri ve borç miktarları ve süregelen problemler görüşüldü. İkinci oturumda ise daha çok projeler üzerinde duruldu.

İkinci oturumda salonda bulunan meclis üyelerine hitaben konuşan Başkan ŞAHİN, Elmadağ’ın kalkınması için, hak ettiği yere gelmesi için siyasi düşünülmeden; 5 yıllık projeler düşünülmeden hareket edilmesi gerektiğini; projelerinin 30– 40 yıllık olacağını, projelere başlama yetkisinin bu meclis tarafından verilmesinin ilerisi için buradaki herkesin gurur kaynağı olacağını söyledi.

Başkan ŞAHİN, Büyük düşünmenin önemine vurgu yaparak ” Şayet Elmadağ’a,  Elmadağ halkına bir şeyler kazandırmak istiyorsak güzide ilçemizi cazibe merkezi haline getirmeliyiz. Bunu yapabilmemiz için önemli projeler ortaya koyabilmeliyiz. İlk etapta var olan ilgi odaklarını geliştirip markalaşma yolunda önemli adımlar atmalıyız. Elmadağ’da kış turizmini geliştirmeliyiz” dedi.  ŞAHİN, Elmadağ’da değişimin sağlanması için gelişime önem vereceklerine dikkat çekerek konuşmasına devam etti” Tek amacımız Elmadağ’da kış turizmini canlandırmak değil. Biz değişimin, gelişimin her yönüne açık olacağız. .Metropol ilçemize yakışanları yapacağız bunun için uzun vadeli projelerimiz olacak. Bunlardan şu an için gündemde olanlar ise baraj projesi, hızlı tren projesi, bilgi evleri projesi, spor kompleksleri projesi, dinlenme alanları projesi, doğal yaşam parkları projesi gibi projelerdir” dedi.
 
Meclis üyeleriyle devamlı fikir alışverişi içerisinde olacağını da ifade eden Gazi ŞAHİN, “Projelerimize, yapabileceklerimize ben inanıyorum. Bu amaçla ilk olarak Elmadağ’ın imar yönünden hareketlenmesi lazım bunun için 2009 yılı içerisinde 100 adet ruhsat verme planımız var. Fabrika kurmak isteyenlere, öğretim yeri kurmak isteyenlere, farklı projeleri hayata geçirmek isteyenlere her türlü yardımı sağlayacağız. “ dedi.

ŞAHİN hedeflerinin hizmet olacağını söyleyerek söyle devam etti” Belediyecilikte temel amaç sadece resmi hizmeti sunmak, çöp toplayıp pazar yeri kurmak, park ve bahçe düzenlemek değildir. Evet, bunlar olmalı ama belediyecilikte asıl hizmetin o bölgeye kalkınma enerjisini aktarabilmek olmalıdır” dedi.

Son olarak İlçe Belediye Meclisinin önemine değinen Elmadağ Belediye Başkanı Gazi ŞAHİN, “Düşüncelerimizi, projelerimizi bu meclisin onayıyla idame ettireceğiz. Ben anlayışı değil biz anlayışı olacak. Hepimiz yapacağız, halkımızla birlikte Elmadağ’ı hepimiz kalkındıracağız, Ankara’nın doğuya açılan bu güzel ilçesinin makus tarihine el birliğiyle son vereceğiz ” dedi.

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr