T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ'dan Ticaret Atağı

 

Elmadağ Belediyesi Zabıta Müdürlüğünden alınan bilgilere göre; 2011-2012 Aralık-Ocak ayının aynı dönemlerindeki verilen ruhsat sayılarına bakıldığında esnaf sayısında ciddi oranda artışın olduğu belirlendi.
Başkan Gazi Şahin;” İlçemiz Ankara-Samsun karayolu üzerinde bulunması nedeniyle sanayi yönünden gelişmeye müsaittir. İlçemizdeki barut ve roket yapımı, çimento, mobilya, deterjan,  Çay Paketleme, şarküteri imalatı, dondurma, sirke üretimi, cam ve çocuk oyun grubu imalatı fabrikaları gibi,  kireç ocakları dahil 80 e yakın özel şirketlerle Kamu İktisadi Teşekkülleri mevcuttur. Bu kurum ve kuruluşlar nüfusun büyük bölümünü istihdam etmektedir. “dedi.

İlçemizin gelişmesi esnafımıza da yansıyor.
Başkan Şahin; ”Gelişen sanayi ile birlikte kentin iç tüketimi artmakta, ticaret de yoğunlaşmaktadır. Son 40 gün içerisinde 40 esnaf, çoğunluğu Restoran, giyim ve Kırtasiye olmak üzere faaliyete başlamış, Elmadağ halkına hizmet vermek için ticarette hareketlilik kazanmış ve buna bağlı olarak İlçemizde istihdam da artmış bulunmaktadır. Sizin aracılığınızla tüm esnafımıza tekrar ticaret hayatında başarılar diliyor, sorunlarında her zaman kapımızın açık olduğunu, esnafımızın yanında olacağımızı belirtmek istiyorum.”dedi.

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr