T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Doğaya Yem ve Ekmek Bırakıldı

 

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’in talimatları doğrultusunda, İlçe genelinde Yoğun yağan kar yağışı nedeniyle yiyecek bulamayan hayvanlar için doğaya yem ve ekmek bırakıldı.

Elmadağ Belediyesi ekipleri, kar kalınlığının 60 santimetreye ulaştığı yerlerde, yabani hayvanların yaşamlarının çok zorlaştığını belirterek, hayvanların aç kalıp şehre inmemesi, yerleşim alanlarından uzak tutulabilmesi için bu karlı havada onların karınlarını bir nebze olsun doyurmak için İlçe de bulunan Fırınlarından toplanan ekmekleri ve buğday pazarı esnaflarından alınan yemleri alarak doğaya bırakıp, hayvanların aç kalmaması sağlandı. Ekipler araçların çıkamadığı dağ eteklerine kendi imkânları ile çıkarak yiyecek bıraktı.

Doğanın tamamen kar örtüsüyle kaplanması sonucu aç kalan yaban hayvanları için Fen İşleri Ekiplerinden alınan bilgilere göre, yaklaşık 500 ekmeği ve yemleri, Kargalı, Gönen, Sungur mevkilerine ve Almadağ’ın eteklerine bıraktıklarını ve yoğun kar yağışı süresince çalışmaların devam edeceğini de bildirdiler.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr