T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Örnek Asker Uğurlaması

 

Elmadağ Belediyesi, Asker uğurlama sırasında yaşanan çirkin olaylar ve görüntülerin önüne geçmek için bu ay içerisinde askere gidecek olan 1992\1 tertip gençler için, örnek bir program düzenledi.
 
Belediye düğün salonunda düzenlenen sazlı sözlü programa Belediye Başkanı Gazi Şahin, AK Parti İlçe Başkanı Eyüp Tekiner, İl Genel Meclis üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, askere gidecek gençler, aileleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“Askerlik hayatın dönüm noktasıdır.”
Törende konuşan, Belediye Başkanı Gazi Şahin, “Bizler yüce Türk Milleti olarak Askerliğe çok önem veririz. Sırası gelen, bu şanlı ve şerefli Bayrak için vatan için kutsal görevi yerine getirir” dedi. 
Başkan Şahin; Anne ve Babaları da tebrik ederek “Cenab-ı Allah anne ve babalara hayatları boyunca bazı mürüvvetler verir. Onlardan en önemlilerinden bir tanesi de evlatlarının vatani vazifelerindeki gururlu görevlerini yerine getirmeleridir.”dedi. Askerlik, vatanımıza, bayrağımıza ve milletimize bağlılığımızın sembolüdür diyen Başkan Şahin”  Bir eğitim yuvası olarak görünen askerlik, insan hayatının bir dönüm noktası olarak kabul edilir. Her Türk gencinin gönlünde şerefli bir askerlik yapmak yatar. Bu görevi yerine getirmek her Türk gencinin en tabi hakkıdır. Asker kardeşlerimize vatani görevlerinde başarılar dilerim. Allah güle, güle gitmeyi ve gelmeyi nasip etsin" dedi.

Türk bayrağına sarılı Kuran- kerim hediye edildi.
Asker duası okuyan Başkan Şahin, gençlere içinde Türk bayrağına sarılı Kuran-ı Kerim bulunan paketleri hediye etti. Program Ankara Seçmenlerinin oyunlarını oynamalarının ardından sona erdi.
 

 
Bu Bağlantı ile İlgili Diğer Görüntüler


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr