T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
"Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimini Planlama ve İşbirliği" Toplantısı Yapıldı

 

İlçenin yaygın eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesi, planlanması, ortaya çıkan güçlüklerin değerlendirilmesi, merkezler arası koordinasyon ve işbirliğinin sağlanması amacıyla bir araya gelinen toplantıda 2011-2012 Eğitim ve öğretim yılının 1. Döneminde Halkın eğitimi için yapılan çalışmalar değerlendirilerek 88 kurs sayısı ve 1746 kursiyerin olduğu, 250 kursiyerin belge aldığı bildirdi.

Yeni eğitim planları açıklandı. 
2.Dönem yaygın eğitim çalışma planlarını açıklayan Elmadağ Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Güven ; “Aile İçi İletişim, Çocuk eğitimi, Mesleki Motivasyon, Arapça Kursları, Meyve yetiştiriciliği, Ağaç budama, Meyve Aşılama, Hayvan bakıcılığı, Ana Kız Okuldayız Okuma yazma kampanyasına katılımın arttırılması, Stres yönetimi, Kurum içi iletişim, Kadın eğitimi konulu seminerlerin yapılacağı, Sağlık eğitimleri, Aşçılık, Garsonluk kurslarının açılacağı,  Aile içi şiddet, Anne- Baba Çocuk ilişkileri gibi konularda eğitim seminerlerinin verilmesi kararının alındığı bildirildi.

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin “ İlçemiz Halk Eğitim faaliyetlerinin daha verimli ve üretken olması için, İlçemizdeki resmi, özel ve sivil toplum kuruluşlarının destekleri ile birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalıyız” dedi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr