T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Hasanoğlan Müzesi Yeniden Halka Açılıyor

 

2008 yılında halkın hizmetine açılan Hasanoğlan Müzesi yapılacak olan düzenlemelerden ve değişikliklerden sonra haftada 2 gün Çarşamba ve Cumartesi günleri olmak üzere, 10.00-16.00 saatleri arasında tekrar halkın ziyaretine açılıyor. Elmadağ Belediyesi tarafından görevlendirilen personel nezaretinde müzeyi gezebilecek olan vatandaşlar müze içerisinde bulunan ürünler hakkında görevli personel tarafından bilgilendirilecek.
Müzede; Hasanoğlanın  tarihçesi, eski zamanlarda kullanılan mutfak eşyaları, tarım da kullanılan aletler, eski kilim tezgahı,el emeği göz nuru işlemeler,oya ve danteller,yayık,bakır kap kacak,yöresel kıyafetler,eski çeyiz sandıkları ve eski ev aletleri,süt makinesi,ekmek teknesi,eski madeni paralar,közlü ütü,dikiş makinesi gibi eski kültürümüzü yansıtan tarihi ürünleri görme şansı bulacaklar.

“Kültür miraslarımıza sahip çıkalım”
Başkan Gazi Şahin; “Geçmişini unutan ve kültürel mirasını gelecek kuşaklara aktaramayan milletler ve toplumlar çok çabuk bir şekilde başka kültürlerin etkisine girerler. Kültürümüze sahip çıkıp , kültür mirası olan birikimlerimizi yeni yetişen kuşaklarımıza da aktarabilirsek, geçmişin güzelliğiyle övünen, geleceğe ümitle bakan, özgüvenini yakalamış, geçmişinden utanmayan, aksine ona sahip çıkan nesiller yetiştirmek hiçte zor olmayacaktır.”dedi ve kültürüne sahip çıkmak isteyen herkesin müzeyi mutlaka ziyaret etmelerini önerdi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr