T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Mükellefe Mavi Beyaz Kurdelalı Teşekkür

 

Her yıl Şubat ayının son haftası  ve bu yıl da  23.sü kutlanan Vergi haftası nedeniyle , Elmadağ Vergi Dairesi Müdürü Sebahattin Güngör ve vergi dairesi çalışanları, Gelir Uzmanları, Elmadağ Belediye Başkanı Gazi ŞAHİN i makamında ziyaret ederk mavi beyaz kurdele takdim ettiler.

Vergi Dairesi Müdürü Sebahattin Güngör; ” 2011 yılı ocak ile 2012 yılının ocak aylarını baz aldığımızda mükellef sayımızda yaklaşık %15 artış , Bir önceki yılın tahsilat oranına göre  ise %28.23 artış sağlandığı görülmüştür.”dedi.  Güngör ”İlçemiz Vergi Dairesi sınırları içinde olup merkezi başka yerde olan mükelleflerin de dairemize nakil yaptırmaları durumunda İlçemizdeki mükellef sayısının ileri tarihlerde rakamsal ve sayısal bazda daha da artacağına inanmaktayız. Toplanan vergilerin hizmet olarak geri yansıdığını ve yansıyacağını Başkan Gazi Şahin aracılığı ile görüyoruz ve hizmet noktasında devamının geleceğine inanıyoruz. İlçemiz ticari faaliyetini devam ettiren, vergilerini düzenli ödeyerek dairemizin tahsilât artışında katkıda bulunan tüm mükelleflerimize teşekkür ediyor, bol kazançlar diliyorum. “Dedi. 

Başkan Şahin;”Mükellefe teşekkür ve bol kazanç” diledi.
Başkan Gazi Şahin, “Kamu harcamalarının önemli finans kaynaklarından olan vergiler sayesinde hizmet gücü artmaktadır. Ödenen vergilerin hizmet olarak geri döndüğü aşikârdır. Bu sebeplerden dolayı vatandaşlarımıza vergilerin önemini hatırlatmak isterim. Vergi önemli bir husustur, tüm bireylere düşen bir görevdir. Kayıt dışılığın önlenmesi konusunda herkesin hassasiyet göstermesi gerekir. İlçemizde ticari faaliyetlerini devam ettiren, vergilerini düzenli ödeyen, Elmadağ Vergi Dairemizin tahsilat artışında katkıda bulunan tüm mükelleflerimize teşekkür ediyor, bol kazançlar diliyorum. ” diye konuştu.
Ziyaretçilerin çiçeğini kabul eden Başkan Gazi Şahin, konukları ile hatıra fotoğrafı çekindi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr