T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Gazi Şahin’den 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

 

Elmadağ Belediye başkanı Gazi Şahin, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili anma ve kutlama mesajı yayınladı.

Mesajında Türk milletinin yüceliğine değinen Başkan Şahin Atatürk’ün benim doğum günüm dediği 19 Mayıs’ı bir milletin var oluş günü olarak da gördüğünü söyledi.


Başkan Şahin’in kutlama mesajı

 Millete millet olduğunu anlatan,  kurtuluş aşkını millete yansıtan Atatürk, her şeyi Türk milletiyle gerçekleştirebileceğinin bilincinde bir hareketle mücadeleyi başlatmıştır. Çok büyük zorluklar altında, düşman kuvvetlerinin türlü oyun ve baskılarına rağmen, savaşlardan bıkmış bir millete o gücü, o ruhu aşılayan Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmetle anıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal’in 19 Mayıs’ı,  mücadele gününü gençlere hediye etmesi Atatürk’ün ince zekasının bir ürünüdür. Gençlerle her şeyin başarılabileceğinin bilincinde olan Atatürk, bıraktığı  değerleri de gençlere emanet etmiştir. Bağımsızlığın ve egemenliğin gençler tarafından korunacağından emindir.

Atatürk’ün ileriye görmedeki üstün başarısını takdir etmek hepimizin borcudur. Bu vesileyle Kemal Atatürk’ün benim doğum günüm dediği 19 Mayıs’ı aynı zamanda bir milletin var oluş günü olarak da görüyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmetle anıyor, tüm gençlerimizin Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr