T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Gümüşhaneliler Derneğinden Ziyaret

 

Elmadağ’da yapılan Gümüşhaneliler Derneği Başkanlık seçiminden, Derneğin Başkanı ve yeni  Yönetim Kurulu Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’i makamında ziyaret ettiler.

“Birlik ve Beraberliğin Devamlığını Sağlayalım “
Dernek Başkanı Ercan Cüce ise ziyaret sebeplerinin “Başkan Gazi Şahin ile tanışıp, birlik ve beraberlik içerisinde Elmadağ’ımıza neler yapabiliriz” düşüncesiyle geldiklerini belirtti.  Başkan Cüce “Kültür ve Dayanışma Derneği olarak, genç nesillerin teknoloji ile entegre olmuş, okuyan araştıran ve kendi öz kültürüne sahip çıkan yaşatan bir nesil yetiştirilmesine katkı sağlamak istiyoruz” dedi. Bu derneğin sadece Gümüşhanelilerin değil tüm Elmadağlı hemşerilerimizin olduğunu da belirtmek istiyoruz .Başkanımız Gazi Şahin’e bu sıcak karşılamasından ve ağırlamasından dolayı da teşekkür ediyoruz” dedi.

Başkan Gazi Şahin Yeni yönetime hayırlı olsun dedikten sonra;Geleneklerin yaşatılmasının ve birlikte hareket etmenin, bütünleşmenin önemine vurguda bulunarak şöyle konuştu.” Dernekler, bulundukları yörenin, bölgenin gelenek ve göreneklerine bağlı olmakla birlikte kültürünü daha iyi yaşatır. Kültürüne sahip çıkan toplumlar gelecek nesillere önemli değerler bırakırlar. Buradaki birlikteliğimizi ileriye yönelik hizmetlerin başlangıcı olarak kabul ediyorum. Bu tür dernekler, yöremiz kültürünün, gelenek ve göreneklerinin yaşatılması, birlik ve beraberliğin devamlığını sağlayan önemli unsurlardır” dedi.

 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr