T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Minikler Koro Ekibi Şenlik İçin Hazırlanıyor

 

Elmadağ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde görev yapan Türk Halk Müziği Öğretmeni tarafından 2011 yılında 21 öğrenci ile DR.Kazım Mıhçıoğlu İlköğretim anasınıfı öğrencileri ile başlatılan Türk Halk Müziği korosu, 2012 yılında yeni öğrencilerini Yaşar Doğu İlk Öğretim Okulundan seçti.
İlçe deki tüm okulların katılacağı “Kültür Bilim Sanat Şenliği” kapsamında yapılacak etkinlikler için Türk halk müziği çalışmalarına başlayan minikler hem eğlenip hem de yeni şeyler öğrenmenin keyfini yaşadılar.

Öğretmenden Başkana teşekkür
Müzik öğretmeni Emrah Metin,”Belediye Başkanımızın talimatları doğrultusunda Eğitime destek amaçlı ücretsiz olarak başlatılan bu kursların çocukların gelişiminde ve sosyalleşmesinde büyük önem taşıdığını, Eğitime ve sosyalleşmeye her zaman destek olan Başkanımız a böyle bir imkânı sunduğu için teşekkürlerimi huzurlarınızda iletmek istiyorum.” Dedi.
Başkan Gazi Şahin; “Anaokulu öğrencileri bu süreç içerisinde sadece özel yeteneklerini keşfetmekle kalmıyor, aynı zamanda beklide gelecekleri ile ilgili ilk adımı da atmış bulunuyorlar. Çocuklarımızın müzik yeteneklerini keşfederek sanatla iç içe yaşamaları yönündeki eğitim çalışmalarını sürdürmeye devam edeceğiz “ dedi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr