T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ Kültürü Gençliğe Emanet

 

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; “Aileye ve topluma ilişkin geleneksel değerlerin yaşatılmasını, korunmasını ve sonraki kuşaklara aktarılmasını ve Kültürel değerlerimizin yaşatılması sağlamak amacıyla yola çıktığımız bu projede; amacımız yöre insanımızın sosyal ihtiyaçlarına  yönelik faaliyetleri gerçekleştirmek, halkımıza güzellikler sunmak kültürümüzü bir sonraki kuşaklara aktarabilmektir.” Dedi.

Değerlerimize sahip çıkıp El birliği ile koruyalım.
Başkan Gazi Şahin;”Bu düşünceler ışığında İlçemizde bulunan ve atıl durumda olan Kültür evini restore ederken halkımıza her mevsim hizmet edecek şekilde içerisi kendi personellerimiz tarafından tamamen ahşap işçiliği ile donatılarak  otantik bir hale getirilmiştir. Amacımız Örnek kına geceleri düzenleyerek kültürümüzü yad etmek, yeniden canlandırmak, evlenecek olan gençlerimizi buraya davet ederek kültürümüzü, geleneklerimizi, göreneklerimizi, örf ve adetlerimizi öğreterek değerlerimizin korunmasını ve yeni kuşaklara da aktarılmasını sağlamaktır.”dedi.
Başkan Şahin sözlerini “Değerler insanın tarih ve kültür varlığı olarak kendini gerçekleştirmesi bakımından olduğu kadar, kendisin ne olduğunu bilmesi ve kendisini soruşturması bakımından da büyük önem taşır. Bizler elimizden geldiği kadar değerlerimize sahip çıkıp, korunması için her daim çalışmalar yapacağız” diyerek tamamladı.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr