T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
"Sigarayı Atın, Hayatı Tadın" Adlı Proje Hayata Geçiyor

 

Kırıkkale Kale Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Başkanı Metin Atun, Başkan Yardımcısı Murat Arslan ve Kırıkkale Valiliği İl Sosyal Etüt Proje  Müdürü Hasan Gelen Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’i makamında ziyaret etti.

8  zirve yürüyüşü yapılacak.

Kırıkkale Valiliği ve Kırıkkale Üniversitesi-Tıp Fakültesi ile ortaklaşa yapılacak olan ve  Elmadağ’ ı da kapsayan “SİGARAYI ATIN, HAYATI TADIN" adlı proje hakkında Başkan Şahin e bilgi veren Doğa Sporları Kulübü Başkanı Metin Atun “Proje öncesi sigara içen sporcu adaylarımızın proje kapsamında, toplam 8 dağda zirve yürüyüşleri yaparak doğa yürüyüşüyle sigarayı bırakacaklarını düşünüyoruz. Doğa yürüyüşlerinin bitmesinin ardından aday sporcularımızın, Kırıkkale Tıp Fakültesi-Göğüs Hastalıkları Ana Bilim Dalı uzmanlarınca hazırlanan, sağlık testlerden geçerek, bu test verileri ile insan sağlığı için yeni bir ışık teşkil edebilecek bir niteliğe sahip olacağını düşünüyoruz” dedi.

Zirve yürüyüşlerine start veriliyor

Projede yer alan Çelebi Dağı,Behirek,Dinek,Elmalıdede,İdris,Küre ,Abdulselam ve Köröğlu dağlarında  doğa yürüyüşlerimize start vermeden önce il dışı ziyaretimize Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’i ziyaret ederek gerçekleştirdik. Başkanımızın bu projede yer alması bizlere ayrı bir güç katacaktır” diyen Başkan Atun “Ayrıca proje de yer alan il dışı yürüyüşler, yeni dostlukların kurulması açısından önemli bir unsur olacaktır” dedi.

Yaşam kalitemizi yükseltmek elimizde

Başkan Gazi Şahin; “Bağımlılıktan kurtulmak, yaşam standardımızı yükseltmek elimizde diye düşünüyorum. Böyle güzel projelerle, Sporla, eğitimle sosyal risk minimuma düşer. Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyor ve elimizden gelen tüm desteği vereceğimizi belirtmek istiyorum” dedi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr