T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Milli Marşımızı En Güzel Okuma Yarışması

 

Elmadağ’da 12 Mart İstiklal Marşının kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programları kapsamında İstiklal Marşını ezbere ve en güzel okuma yarışması düzenlendi.
 
Elmadağ Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği program Elmadağ Halk Eğitim Merkezi Konferans salonunda yapıldı.

Dereceye girenler belli oldu
İstiklal Marşını ezbere okuma yarışmasına, İlçe genelindeki 13 İlköğretim ve 8 ortaöğretim öğrencisi katıldı. İlköğretim ile ortaöğretim öğrencilerinin iki ayrı grupta yarıştığı yarışmada dereceye giren öğrenciler ise şöyle sıralandı. İlköğretim öğrencileri arasında birinci; Kurtuluş İlköğretim Okulu Afranur Ortamevzi, ikinci Barut İlköğretim Okulu öğrencisi Sedanur Gültekin ve üçüncü ise Öğretmenler İlköğretim Okulundan Hüdanur Keser oldu.

Ortaöğretim Okullar arasında dereceye giren öğrenciler ise, birinci Elmadağ Lisesi Merve Yılmazer, ikinci Gazi Şahin Anadolu lisesi Mert Arı üçüncülüğü ise Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencisi Deniz Metin kazandı.

Başkan Gazi Şahin; Dereceye giren öğrencilere hediyelerini 13 Mart da yapılacak olan İstiklal Marşının kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programları kapsamında verileceğini bildirildi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr