T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ’da 19 Mayıs Bir Başka Güzel

 

Elmadağ’da 19 Mayıs Haftasında Gençlik Ormanı Dikim Şenliği Düzenlendi.  Şenlikte İlköğretim ve lise öğrencileri Elmadağ Kaymakamı Ejder Sarıçiçek ve Elmadag Belediye Başkanı Gazi Şahin’le Birlikte Fidan diktiler.

Tatlıca Mahallesi Bölgesi, Tatlıca Orman Alanı’nda 19 Mayıs’ta gerçekleştirilen Geçlik Ormanı Fidan Dikimi Şenliği’ne Elmadağ Kaymakamı Ejder SARIÇİÇEK Elmadağ Belediye Başkanı Gazi ŞAHİN, Elmadağ ilçe Emniyet müdürü Fuat KIY İlçe Meclis üyeleri, Muhtarlar ve 500’e yakın öğrenci katıldı.

Şenlik öncesi fidan dikimi yapılacak olan bölgenin gerekli hazırlıkları tamamlanarak şenliğe katılan öğrencilere piknik ve eğlence alanı da oluşturuldu. Bu planlamayla öğrenciler hem piknik yaptı hem ses sanatçıları eşliğinde eğlendi hem de fidan diktiler.

Şenlikte konuşan Başkan Gazi ŞAHİN tüm davetlilere organizasyonlarına katıldıkları için teşekkür ederek bu organizasyonun amacına değindi: “ Bu hafta 19 Mayıs Haftası yani gençlerimizin haftası. Biz 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nı en iyi şekilde kutlamaya niyetlendik. Bu amaç doğrultusunda böyle bir organizasyon düzenledik. Fidan dikme şenliğimize katılan genç arkadaşlarımızın, öğrenci arkadaşlarımızın Gençlik ve spor bayramını yeniden kutluyorum” dedi.

Başkan ŞAHİN’in konuşmasından sonra öğrenciler Elmadağ Kaymakamı Ejder Sarıçiçek ve Elmadağ Belediyesi Başkanı Gazi ŞAHİN’le birlikte fidan diktiler. Fidan dikme esnasında öğrencilerin birbirleriyle daha fazla fidan dikme yarışına girmeleri gözlerden kaçmadı.

Hem Eğlendiler Hem Öğrendiler.

En etkili öğrenme yönteminin eğlendirerek öğrenme yöntemi olduğuna dikkat çeken Gazi ŞAHİN, “Çocuklarımız bu vesileyle ormanları korumanın önemini anladılar bu bilinci biz burada aşılamaya çalıştık. Çocuklarımızın ve gençlerimizin gelişimi bizim öncelikli görevimizdir. Onları faydalı birer birey olarak yetiştirmek için hepimiz üzerimize düşen görevi yerine getirmeliyiz. Biz Elmadağ Belediyesi olarak buna çok dikkat ediyoruz.” dedi.

Gazi ŞAHİN: ”Hepimiz mutlu bir gün yaşadık.  Burada fidan dikerek eğlenen çocuklar bugünü unutmayacaklar ve ormanları korumaya karşı daha dikkatli davranacaklar.” diye görüş bildirdi.

Toplamda 5000 (beş bin) fidanın dikileceği organizasyonda ilk gün 500 (beşyüz) fidan dikildi. Gençlik Ormanı Dikim Şenliği’ne katılan öğrenciler güzel bir gün geçirmenin keyfini yaşadıklarını söylediler.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr