T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Çalışanlar Kamu Mali Yönetim Mevzuatı Eğitiminden Geçiyor

 

Elmadağ Belediyesi Kurumda görev yapan tüm birim çalışanlarına mesleki bilgi ve becerilerinin arttırılması amacıyla, 5 günlük Kamu Mali Yönetim Mevzuatı eğitimi programı başlattı.
Maliye Bakanlığı Muhasebe Müdürlüğü yapmış olan, şuanda ise Elmadağ Belediyesi İdari İşler Başkan Yardımcısı olarak görevini sürdüren Davut Gündoğan tarafından verilen eğitim seminerinde 5393 sayılı Belediye Kanunu,5018 Kamu Mali yönetimi ve kontrol kanunu,4734 Kamu İhale Kanunu,4735 Kamu İhale Sözleşme Kanunu,2886 Devlet İhale Kanunu,6183 Amme Alacakları Tahsili Usulü Hakkında Kanun ve Mahalli İdarelerde Harcama Belgeleri Yönetmeliği ile ilgili bilgiler verildi. Mesleki bilgi ve becerilerin arttırılmasının hedeflendiği hizmet içi eğitim semineri, Belediye Eğitim Salonu’nda gerçekleştirildi.
Başkan Yardımcısı Davut Gündoğan; Hizmet içi eğitimlerin alınmasının hem vatandaşa daha iyi hizmet sunabilmesi hem de çalışmalarını daha bilinçli daha hızlı yapabilmeleri için önemini vurgularken ,   Tüm personelin mevzuatla ilgili bilgi sahibi olmaları gerektiğini de sözlerine ekledi.

EĞİTİMLERE DEVAM EDİLECEK
Birim Müdürleri tüm konularının ele alındığını ve eğitimin son derece verimli geçtiği vurguladılar.

Başkan Gazi Şahin’in katılımlarıyla gerçekleşen Eğitimin sonunda ihtiyaç analizi belirlenerek izlenecek yol haritası ile çalışma sürecinin ardından sistemin kontrolünü sağlamak için teknik ve idari eğitimlere devam edileceği ifade edildi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr