T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Öğretmenler Hediyelerini, Kursiyerler Belgelerini Aldılar

 

Elmadağ Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda düzenlenen törenle; 30 kişiye okuma yazma öğreten 4 öğretmen Başkan Gazi Şahin’den buzdolaplarını, kursiyerler ise okur- yazar belgelerini aldılar.

Okuma yamayı öğrendiler konuşma metinlerini kendileri yazdılar.

Kursiyerlerden bazıları kendi yazdıkları konuşma metinlerini ve “okumanın önemi” adlı şiirlerini yüzlerce kişinin katıldığı törende gururla okudular. Pazarda, markette ürün fiyatlarını artık okuyabilmek, hangi otobüse bindiğini , nereye gittiğini bilmek gerçekten güzelmiş,okumanın yaşla sınırlı olmadığını bizzat gördük,okuma yazma bilmeyen bütün kardeşlerimizi okuma yazma kurslarına davet ediyoruz dediler.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Hayat Boyu öğrenmeden sorumlu Müdür Yardımcısı Faruk Araboğa; İnsanlarımızın gelecekte mutlu olabilmeleri, birbiriyle dostça geçinebilmeleri için yaygın eğitime önem veriyor halkımıza ulaşıyor ve hizmetlerimizi Halk Eğitim Merkezleri aracılığıyla gerçekleştiriyoruz. Engelli vatandaşlarımız içinde bu tür yaygın eğitimlerimize ağırlık vermekteyiz. Bugün okuma yazma belgesi almayı hak kazanan tüm Kursiyerlerimizi tebrik ediyor, okuma yazma öğrenmek isteyen herkesi Halk Eğitim Merkezlerimize bekliyoruz” dedi.

Okuma yazma bilmeyenleri kurslarımıza teşvik edelim

İlçe Kaymakamı Resul Kır;” Kurslarımızın başarılı gittiğini görmek, sizlere Ülkemize fayda sağlamak bizleri gerçekten çok mutlu ediyor”.dedi. Sertifika almaya hak kazan tüm kursiyerlerimizi gönülden tebrik ediyor, okuma yazma bilmeyenleri kurslarımıza teşvik etmelerini istiyoruz” dedi. Resul Kır ;Çalışmaların devam edeceğini belirtti.

Halk Eğitim merkezinin kuruluşundan buyana yapmış oldukları çalışmaları anlatan slayt gösterisi ile başlayan programda gençler tarafından düzenlenen müzik dinletisi, okuma yazmanın önemini anlatan tiyatro gösterisi, ve seğmen ekibinin gösterisi büyük ilgi ile izlendi.
Başkan Şahin verdiği sözü tuttu.
Belediye Başkanı Gazi Şahin; “ Sosyo-ekonomik ve kültürel açıdan eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesi, eksik eğitimlerin tamamlanması, temel yaşam becerilerinin geliştirilmesi ve toplumsal yaşama etkin bir şekilde katılımlarının sağlanması için 2011-2012 yılında İlçemiz Halk Eğitim Merkezinde 17 kurs açılmış olup, 403 okuma yazma bilmeyen vatandaşımız kayıt edilmiş, 14 öğretmenin görev aldığı kurs sonucunda 240 vatandaşımız okur-yazar belgesi almaya hak kazanmıştır.”dedi. Başkan Şahin ; kursiyerlere sertifikalarının verilmesinin ardından 30 kişiye okuma yazma öğreten 4 öğretmene buzdolaplarını hediye ederek Verdiği sözü de yerine getirdi.
Hayat boyu öğrenmenin üzerine inşa edildiği en temel becerilerden birinin de okuma-yazma olduğunu belirten Başkan Şahin;  İlçe genelinde Okuma-yazma bilmeyen hiç kimsenin kalmamasını hedeflediklerini belirtti.

 

 

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr