T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ Huzur ve Güvenin 167. Yaşını Kutladı

 

Türk Polis Teşkilatının 167. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle Elmadağ Düğün Salonunda düzenlenen programa; Elmadağ Kaymakamı Resul Kır,Garnizon Komutanı Ahmet Keleşoğlu,Belediye Başkanı Gazi Şahin,İlçe Emniyet Müdürü İsmail Tombuloğlu,İlçe emniyet teşkilatı ve çok sayıda vatandaş katıldı.
İlçe Emniyet teşkilatından komiser yardımcısı Hasan Hüseyin Akbeyaz “Emniyet  teşkilatının görev ve sorumlulukları;Devletin kanun ve nizamını temin etmek, bireylerin toplumda dirlik ve düzeni sağlayarak hak ve Özgürlüklerini kullanabilmelerini sağlamaktır. Emniyet teşkilatı 167. Yıldır bu görevleri ve sorumlulukları yerine getirebilmek için üstün bir çaba göstererek, tüm değerlerimizi gelecek nesillere şerefli bir şekilde taşımaktadır” dedi. Komiser Yardımcısı Akbeyaz konuşmasını “Türk Emniyet Teşkilatının 167. Yıl dönümünü kutlar, görevi uğruna canlarını feda eden aziz Şehitlerimize Allah’dan rahmet, gazilerimize de acil şifalar dilerim” diyerek tamamladı.

Başkan Gazi Şahin; Emniyet hizmeti, toplum hayatındaki zorlukların aşılması açısından büyük önem arz eden bir kamu hizmetidir. Polislik görevi, sıradan bir görev değildir, her an bir tehlike ile karşı karşıya kalınan bir görevdir.Bu kutsal görevi tüm zorluklara karşı gece gündüz demeden yerine getirip, vatanını, milletini  canları pahasına koruyan polislerimize Ülkemiz adına teşekkür ediyorum” dedi.

Program çeşitli etkinliklerle kutlanarak, Polis teşkilatının kuruluşu ile ilgili İlköğretim okulları arasında düzenlenen Şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere plaketleri verildi ,polis haftasının önemini anlatan slayt gösterisi ile sona erdi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr