T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
"SIGARAYI ATIN, HAYATI TADIN” ADLI PROJE HAYATA GEÇTİ

 

Kırıkkale Kale Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Başkanı Metin Atun ;”Kırıkkale Valiliği ve Kırıkkale Üniversitesi ile ortaklaşa yürütülen “Sigarayı atın,Hayatı tadın”  projesi uygulamaya konulmuş olup,Keskin Behirek Dağı ve Çelebi dağlarına yürüyüşler gerçekleştirilmiştir.

Elmadağ’ ı da kapsayan “SİGARAYI ATIN, HAYATI TADIN" adlı proje hakkında Başkan Şahin e bilgi veren Doğa Sporları Kulübü Başkanı Metin Atun “Proje öncesi sigara içen sporcu adaylarımızın proje kapsamında, doğa yürüyüşüyle sigarayı bırakacaklarını düşünüyoruz. Doğa yürüyüşlerinin bitmesinin ardından aday sporcularımızın, Kırıkkale Tıp Fakültesi-Göğüs Hastalıkları Ana Bilim Dalı uzmanlarınca hazırlanan, sağlık testlerden geçerek, bu test verileri ile insan sağlığı için yeni bir ışık teşkil edebilecek bir niteliğe sahip olacağını düşünüyoruz” dedi.

8  zirve yürüyüşünün 3.ayağı Elmadağ’da yapıldı.

Bu çerçevede  50 kişi ile Elmadağ da bulunan Elmalı dede dağı tırmanışı için toplanmış bulunmaktayız. Elmadağ Belediye Başkanımız a bizleri kırmayıp ihtiyaçlarımızı karşılayarak bizlere destek oldukları için teşekkür ediyoruz” dedi.

Yaşam kalitemizi yükseltmek elimizde

Başkan Gazi Şahin; “Bağımlılıktan kurtulmak, yaşam standardımızı yükseltmek elimizde diye düşünüyorum. Böyle güzel projelerle, Sporla, eğitimle sosyal risk minimuma düşer. Projede emeği geçenlere teşekkür ediyor ve herkese sigarasız sağlıklı bir ömür diliyorum “dedi.

 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr