T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ Belediyesi ve İş-Kur işbirliği ile 140 kişiye İSTİHDAM !

 

Elmadağ Belediyesi ve İş-Kur ortaklaşa hareket ederek Elmadağ ilçe sınırları içerisinde ikamet eden140 kişiye istihdam sağladı.
Elmadağ Belediyesi ve İş-Kur arasında yapılan iş istihdamı projesi ile ilçe içerisinde istihdam bekleyen 140 kişi 5 ay 29 gün  Elmadağ Belediyesi'nde çalışmaya başladı. 16.04.2012 - 15.10.2012 tarihleri arasında Elmadağ Belediyesi Park Bahçeler ve Fen İşleri  Müdürlüğü bünyesinde çalışacak olan personelle Elmadağ Belediyesi Hizmet Binası yemekhanesinde buluşan Başkan Gazi Şahin yeni personelle tanıştı.

İlçe iş gücüne ve ekonomisine katkı

İş-Kur ile yapılan anlaşma neticesinde yeni işlerine başlayan personele hoş geldiniz diyen Başkan Şahin, “ İlçemiz sakinlerinin ekonomilerine bir nebzede olsun fayda sağlamak maksadıyla İş-Kur aracılığı ile siz değerli hemşerilerimizle tekrar bir araya geldik. Bundan yaklaşık 6 ay önce burada sizlerle biraya gelmiş 80 günlük çalışmamızın startını vermiştik.Tekrar İş-Kur ile anlaşma sağlanması halinde memnun kaldığımız çalışanlarımızla devam edeceğimizin sözünü vermiştik. Bugün sözümüzü tutarak Belediyemiz adına halkımıza hizmet eden arkadaşlarımıza yola devam edeceğiz. Daha önce çalıştığımız arkadaşlarımızla İş-kur un belirlemiş olduğu hizmet akdine göre kalan gün sayısını tamamlayana kadar çalışacak olup,İlk defa çalışacak olan arkadaşlarımızla 5 ay 29 gün halkımız için birlikte hizmet edeceğiz. Bugüne kadar İş-kur aracılığı ile  İlçemizde 325 kişiye istihdam sağlanmış olup,140 kişiye daha iş kapısını açmış bulunmaktayız. Buradan kardeşlerimizin, yeni işlerinin hayırlı olmasını temenni ediyorum. İlçemiz için, belirli süreli de olsa, el birliği ile çalışarak ilçemizin kalkınmasına sağlayacağınız katkılarınızdan dolayı şimdiden hepinize teşekkür ediyorum. ” dedi.

Başkan Gazi Şahin ; Belediyede görevli diğer idarecilerle tanışan yeni personel daha sonra görev alanlarına dönerek çalışmalarına başladılar.

 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr