T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Turizm Haftası Elmadağ'da Kutlandı

 

Elmadağ Hasanoğlan Mahallesi Fatih Ticaret Meslek Lisesinde gerçekleştirilen Turizm haftası programına İlçe Kaymakamı Resul Kır, ilçe Belediye Başkanı Gazi Şahin, Daire amirleri, Ülkemizde çeşitli Üniversitelerde okuyan 30 a yakın yabancı uyruklu öğrenciler, öğretmenler çok sayıda  vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından, programın açılış konuşmasını yapan Fatih Ticaret Meslek Lisesi Okul Müdürü Ferhat Türkoğlu; İletişim ve ulaşım sektöründeki hızlı gelişmelerle ülkeler arasındaki mesafelerin kısaldığını ve Turizmin milletler arasındaki karşılıklı anlayış, hoşgörü ve diyalogun yerleşmesine önemli katkılarda bulunan sosyal bir olay haline geldiğini belirterek “Bilgi ve iletişim çağının yaşandığı, kültürler arası etkileşimin arttığı ve kültürel ilişkilerin ön plana çıktığı günümüzde turizmi; farklı kültürlerin, farklı topraklarda bir araya gelmesini sağlayan bir etkinlik alanı olarak görebiliriz” dedi.
 
Müdür Türkoğlu “Bizim genç kuşaklarımıza yapacağımız en önemli faydalardan bir tanesi de onlara iç ve dış turizmi hayatlarının bir parçası haline getirmelerini sağlamaktır. Gençlerimiz atalarını, Edirne’yi, Çanakkale’yi, Bursa’yı, Konya’yı, İstanbul’u, Eyüp Sultan’ı, Sultanahmet’i, Fatih Camiini, Süleymaniye Camiini, Topkapı Sarayını, Eski Meclisi, Hacı Bayramı Veliyi, Osman Gaziyi vb yüce değerlerimizi tanıyarak geçmişten güç alıp, geleceğe daha güvenli yürüyebileceklerdir” diyerek konuşmalarına son verdi.

Hepimiz kalkınma için üzerimize düşenleri yapmalıyız.

Başkan Gazi Şahin; “Turizm sektörünün ulusal ekonomiye olan katkıları bilinen bir gerçektir. Bu nedenle, gelişmiş ve gelişmekte olan ülkeler turizm faaliyetlerine önem vermelidirler. Bizlerde Turizm’e ve kalkınmaya katkı sağlayabilmek  için İlçemiz ve Ülkemiz adına üzerimize düşenleri severek yapmaktayız .”dedi.

Yabancı öğrencilerin ülkemiz hakkındaki şiir sunumları, Fatih Ticaret Meslek Lisesi Öğrencileri tarafından sergilenen skeçler,halk oyunları gösterileri  ayakta alkışlandı. Okul bahçesinde öğrenciler tarafından hazırlanan serginin gezilmesi ve yöresel yemek ikramından sonra program sona erdi.


 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr