T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ’da Kutlu Doğum Coşkusu

 

Elmadağ Belediyesi ile Elmadağ İlçe Müftülüğünün ortaklaşa düzenlediği programla, Kutlu Doğum haftası kutlandı.

Kurtuluş kapalı spor salonunda gerçekleştirilen programa İlçe Kaymakamı Resul Kır, İlçe Belediye Başkanı Gazi Şahin, Ankara İl Müftüsü Mustafa Hakkı Özer, İlçe Müftüsü Faruk Turhan, Kocatepe Camii İmamı İsmail Coşar, Hacı Bayram Veli Camii İmam Hatibi Ahmet Karalı, Belediye Meclis Üyeleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Daire Amirleri, Muhtarlar Öğretmenler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“Kardeşliği, Dostluğu Bizlere Peygamber Efendimiz Öğretti”
Hacı Bayram Veli Camii İmam Hatibi Ahmet Karalının, Kuran-ı Kerim tilavetini okuması ve Kocatepe İmamı İsmail Coşar tarafından İlahilerin okunması, dinleyenlerin yüreğini titretti. Elmadağ İlçe Müftüsü Faruk Turhan “ Kutlu Doğum Haftası boyunca ilçemizde çeşitli faaliyetler yaparak, bu haftanın önemini ve değerini anlatmaya çalıştık” dedi. Bugün Kur-an günüdür, bugün dostluğun, kardeşliğinin günüdür diyen İlçe Müftüsü Faruk Turhan “ Kardeşliği, dostluğu bizlere Peygamber Efendimiz öğretti.” dedi.

“Allah’a Hamd, Resulüne Salât ve Selam Olsun”
Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; “Allah’a hamd, Resulüne salât ve selam olsun” diyerek başladığı konuşmasına “ Allah’ım habibi nişan efendimize selam eyle, kendine kul, senin rızana on kat, şefaatine nail eyle” diyerek ettiği dua ile günün anlam ve önemini belirtmiş oldu. Başkan Şahin, katılımlarından dolayı herkese teşekkür ederken, Tüm İslam âleminin Kutlu Doğum haftasını kutladı.

“1441 yıl öncesinde İslam Âlemi”
Ankara İl Müftüsü Mustafa Hakkı Özer konuşmasına “ Kutlu Doğum haftamız kutlu, bu hafta vesilesi ile de hepimiz mutlu olalım” diyerek başladı. İl Müftüsü Özer 1441 yıl öncesinde İslam Âleminin yaşadığı zorlukları, kadınlara ve kız çocuklara yapılan kötü muameleyi örnekler vererek anlattı. Ankara İl Müftüsü Özer konuşmasının sonunda, Tüm İslam Âleminin Kutlu Doğum haftasını kutlarken, Programın yapılmasında emeği geçen, Başkan Gazi Şahin’e ve İlçe Müftüsü Faruk Turhan’a teşekkür etti.
Tasavvuf musikisi ve semazen gösterisinin ardından, İlçe Müftülüğünce yapılan “Kutlu Doğum Haftası” konulu çeşitli yarışmalarda dereceye girenler, ödüllerini protokol üyelerinden aldılar.

Hz. Muhammed'in 1441. doğum yıl dönümü nedeniyle 1441 hatmi şerifin duasının yapılmasından sonra. Program, Sakal-ı Şerif’in katılımcılar tarafından ziyareti ile sona erdi


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr