T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Atam Seni Çok Özlüyoruz

 

Türkiye Büyük Millet Meclisinin 92.nci Yılı ve Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Elmadağ’da coşkuyla kutlandı.
23 Nisan  Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle hükümet konağı önünde çelenk sunma töreni düzenlendi. Protokol, çocuklarla birlikte Atatürk Anıtına çelenk bıraktılar. Tören, Elmadağ Spor Müdürlüğü Tesisinde devam etti.
Protokolün halkı ve öğrencileri selamlamasının ardından, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.
İlçe genelindeki İlk Öğretim Okullarının katıldığı programa, İlçe Kaymakamı Resul KIR, Belediye Başkanı Gazi ŞAHİN, İlçe Garnizon Komutanı Ahmet KELEŞOĞLU, Elmadağ Adalet Başsavcısı Erdal Demir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ergün Alimoğlu, Siyasi Parti Temsilcileri, Okul Müdürleri, Öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ergün Alimoğlu ; “Bütün çocuklarımızın ailelerine, devletine, milletine hayırlı evlatlar olmanızı diliyor , 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı yürekten kutluyorum.” dedi.

Başarılı Öğrenciler ödüllendirildi.
İlçe genelinde yapılan  Çanakkale Şehitleri haftası ve Ulusal Egemenlik konulu şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında, İl genelinde yapılan Yardımcı eğitim materyalistinde “Bu benim eserim” proje yarışmasında 2.olana,Türkiye Badminton şampiyonası 1.si olan takıma,Çanakkale konulu kompozisyon yarışmasında Ankara İl 1.sine,Tekvando İl 3.sü olan öğrenciye,Elmadağ Belediyesi tarafından düzenlenen Hayalimdeki Elmadağ ve Hayalimdeki Ütopik kent adlı resim yarışmasında ilk 3 e giren öğrencilere,İlk öğretim okulları arasında düzenlenen futbol turnuvasında ilk 3 ‘e giren tüm öğrencilere kupaları ve hediyeleri İlçe Kaymakamı Resul Kır,Belediye Başkanı Gazi Şahin,Garnizon Komutanı Ahmet Keleşoğlu ve Baş Savcı Erdal Demir tarafından verildi.
Dünya Çocukları bir arada.
Elmadağ Belediye Bandosu eşliğinde tören geçişi yapıldı. Almanya, Azerbaycan, Japonya, Hindistan, Kuzey Kıbrıs, Kenya, Rusya, Yunanistan’ı ve dünya Ülkelerini temsilen ülkelerin yöresel kıyafetlerini giyen minik öğrenciler sevgi treninde binerek dostluk, kardeşlik ve barış için ellerindeki balonları hep birlikte havaya bıraktılar. Barut İ.Ö.Okulundan İpeksu Güngör tarafından Ata ‘ya mektubun okunması ardından Seni çok özlüyoruz atam sesleriyle balonlar ve mektup gökyüzüne bırakıldı.

Barut İ.Ö.O. tarafından Cumhuriyetin bekçisiyiz, Atam seni çok özlüyoruz yazılı pankartlar ile Türk Bayrağı gösterisi izleyenler tarafından ayakta alkışlandı. Öğrencilerin Adıyaman yöresi ve harman dalı oyunu büyük alkış aldı. Tören Tüm öğretmenler ve öğrencilerin halay çekmesiyle son buldu.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr