T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ'da Arsa Fiyatları Arttı

 

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin göreve geldiği günden bu yana Elmadağ’da yaptığı çalışmaları değerlendirdi. Şahin kısa sürede Elmadağ’da yaşanan değişimin Elmadağlı vatandaşlara umut verdiğini ifade ederek, “Vatandaşlardan aldığım tepkiler çok güzel. Elmadağ’da ki değişimin Elmadağ’ın emlak fiyatlarına yansıyarak fiyatların yükseldiği duyumlarını alıyorum. Bölgemin değer kazanması çok güzel” diye konuştu.

Yıllarca ihmal edilen projelerin hayata geçirildiğini ifade eden Başkan Şahin, Elmadağ’ın bir yerinde değil, birçok yerinde çok yönlü çalışmaların yapılacağı müjdesini vererek, çalışmalarını şöyle sıraladı.

Elmadağ Kargalı Barajına Kavuşuyor
Göreve geleli kısa bir zaman oldu. Bu zaman içerisinde Elmadağ’da çok önemli çalışmalara başladık. İlk olarak yıllardır konuşulan ve hayata geçirilemeyen Kargalı Barajı projesine başladık. Bölgenin dört yerinde sayfiye alanı, plan ve projesini yaptık. İki tane koşu yolu yapıyoruz. Bitmek üzere. Samsun Yolu kenarında terminal yeri ayarladık. Orada bulunan bir hizmet alanını, ticaret alanıyla birlikte tadilat yapıp, oradaki çalışmamızı sürdüreceğiz. Şehrin girişinde Kemalpaşa’da bir iş merkezinin ihalesini yapmak üzereyiz.

Elmadağ'a Özel Üniversite
Projelerimizi hayata geçirdiğimizi gören bölge insanları ister istemez bundan olumlu yönde etkileniyor. Elmadağ’ın sadece bir yönde hizmete ihtiyacı yok. Sosyal donatı anlamında da ciddi eksiklikleri var. Örneğin; bir sağlık ocağı, karakol ve Anadolu lisesi için yer tahsisi çalışması yapıyoruz. Çok yakın bir zamanda seri bir şekilde yüksekokul için bir yer tahsis ettik. İnşaatı başlatılmak üzere. Bir iki gün içerisinde ilgili bakanlıkla görüşeceğiz. Ümit ediyorum ki bir ay içerisinde de tescili yapılır. Yaklaşık 300 dekarlık bir alanda üniversite yapacağız. Bu özel bir üniversite olacak. Ayrıca iki ayrı noktada da üniversite çalışmamız var.

Alt Yapı Çalışmamız Hız Kazandı
Bununla beraber, alt yapı çalışmaları hız kazandı. ASKİ Genel Müdürlüğümüzle işbirliği yaparak, bir iki gün içinde alt yapı çalışmalarına başlayacağız. Kepçe ve işçilik bizden olacak. Büyükşehir Belediyesi de mühendisini, ustasını, malzemesini verecek. Böylece yıllarca yapılmamış olan alt yapı, kanalizasyon çalışmaları için kazma vurulacak. Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü ile bir arıtma istasyonu ihalesi yapacağız. Kurumlarla yapılan işbirliği güzel ve başarılı sonuçlar meydana getirir diye düşünüyorum.

Elmadağ’ın çehresinin düzenlemesi gerektiğini vurgulayan Şahin Elmadağ’ı cazibe merkezi haline getireceğini vurguladı.

Elmadağ Değişecek
Çevre düzenlemeleri yapıyoruz. Elmadağ içerisinde kalmış taş ve kaya parçacıklarını kırdırdık. Bununla ilgili olarak taşların kırılması ve taşınması hususunda özel sektörlerden destek aldık. İtfaiye dairesi yapılmak üzere. Yerini ayarlıyoruz. Maladin’de bir tepenin hafriyatını almaya başladık. Yaklaşık 300 hafriyat var. Orada bir itfaiye dairesi kurulacak. Beş ayrı yerde Yeşildere, Hasanoğlan ve ihtiyacı olan bölgelerde spor kompleksi ve halkın rahatlıkla kullanabileceği park projesinin hafriyatını bitirdik.

Elmadağ Belediye Binasının da yenilendiği bilgisini veren Başkan Şahin, belediyenin ve bölgede bulunan okulların ihtiyaçları tespit ettiklerini ve çalışmaların bitmek üzere olduğunu söyledi.

Belediye Yenileniyor
Elmadağ’da meydana gelen bu hareketlilik, belediye içerisine de yansıdı. Belediye binası içerisinde de bir kısım tadilatlar yapıyoruz. Belediye meclis salonu, encümen odası, toplantı odası, beyaz masa dediğimiz halkla ilişkiler masası yaptık. Okullarımızın ihtiyaçları vardı onları tespit edip, okulların ihtiyaçlarını karşıladık. Tamir ve tadilatlarını gerçekleştirdik. Okullarımızın basket potaları yoktu. Hemen hemen her okula iki pota yerleştirdik. Aynı zamanda köpekler için hayvan barınağı kuruyoruz. Larvalara karşı ilaçlama çalışmaları yaptık. 30 - 40 gün içerisinde bu kadar çok çalışma yapmamız zannediyorum hemşerilerimize bir ümit verdi ki, gelişmelerin olumlu ve verimli olabileceği düşünülmeye başlandı. Elmadağ’da emlak fiyatlarının arttığını duydum. Elbette ki gönlüm spekülatif bir şeyin olmasını arzu eder. Her şey değeriyle olsun, ama bölgemin değerlenmesi benim hoşuma gider.

Elmadağ’ın ulaşım sorununu ciddi anlamda ortadan kaldıracak olan hızlı tren projesinin geldiği son noktayı da değerlendiren Başkan Gazi Şahin projenin kısa sürede hayata geçirilmesi için diyaloglarını sürdürdüğünü ifade etti.

Elmadağ'a Hızlı Tren Geliyor
Elmadağ’a gelecek olan hızlı trenle ilgili çok güzel gelişmeler oldu. Devlet Demiryolları’ nda proje bitmiş durumda. İnşallah projenin bir an evvel başlatılmasıyla ilgili Kızılay’dan devam edecek ve Elmadağ’ın içine girecek olan muhtemelen Yerköy’e kadar gelmesi planlanan proje bitirilmiş, ancak biz Elmadağ’a kadar olan bölümünün bir an evvel yapılmasıyla alakalı diyaloglarımızı sürdürüyoruz.

Elmadağ’ı cazibe merkezi haline getirmek için farklı alanlarda çalışmalara başladığını dile getiren Şahin, yamaç paraşütü ve dağcılık ile ilgili etkinliklerle Elmadağ’a dikkati çekmeyi hedefliyor.

Yeni keşfettiğim bir hadise oldu. Yeşildere sınırları içerisinde İdris Dağı yamaçlarında rakımı 1600-1700 metre olan, yaklaşık 120- 130 metre yüksekliğinde Gelin kayası diye bir mıntıka var. O bölgede yamaç paraşütüyle, dağcılık, tırmanma eğitimleriyle ilgili bir çalışma başlatacağım. Federasyonla bu konuyla ilgili görüşüp, bu bölgeleri cazibe alanları haline getirebilmek için gayret sarf edeceğiz.

İnanıyorum ki bu ve bunun gibi gerçekleştireceğimiz projelerle Elmadağ hak ettiği noktaya gelecek bölge insanımızın da yüzü gülecek.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr