T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
3. "HASANOĞLAN ONURUMUZDUR " Şenliği Yapıldı

 

Şenliğe; okulun eski mezunlardan olan Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, Kısa bir süre önce bu yerleşkede çekilen ''Toprağın Çocukları''adlı filmin  yönetmeni Ali Adnan Özgür ve oyuncu Erkan Can ve  Yaklaşık 2.000 mezun, sivil toplum kuruluşları ve odalar katıldı.

“Çağdaş Bir eğitim yuvası olarak tarihte yer aldı”
Dernek Başkanı Nermin Yıldırım; kuruluşundan bu güne okullarına sahip çıktıklarını ve çıkacaklarını, bu tarihi alanın yok olmaması için ne gerekirse yapacaklarını söyledi. Bu okulun tam 71 yıldır mezun verdiğini, çağdaş eğitim yuvası olarak tarihte yerini aldığını söyledi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan şenlik, Müzik Eğitimcileri Derneği'nin 45 kişilik orkestrasının müzik dinletisi ile devam etti. Okul öğrencilerinin korosu ve oynadıkları oyun beğeniyle izlendi. ASSA canlı heykel ve pandomim gösterisi yaparken, SesVerSus Vokal topluluğu ilginç konseri ile karşımıza çıktı. Yurdun dört tarafından ve yurt dışından gelen mezunlar coşkuyla halay çekti. Hasanoğlan Atatürk Öğretmen Okulu Mezunları Derneği Seğmen ekibi oyunlarıyla büyük alkış aldı.

Eğlenceye doydular.
Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü saz sanatçıları eşliğinde Halk müziği sanatçıları Senem Gül ve Cengizhan Akar konser vererek coşkuya coşku kattılar. Yenimahalle TUBİL Halk Dansları Topluluğu Zeybek, Mardin ve Karadeniz yörelerinden oyunlar sergileyerek şenliği görsel şölene çevirdiler.
Köy Enstitüleri'nden mezun olanlar karanfillerle karşılanırken,1962 (50.yıl),1972 (40.yıl)ve 1982(30.yıl) mezunlarına derneğin ajandası ile birlikte çiçekler hediye edildi.
Davul-zurna eşliğinde halaylar çekilerek coşku içinde sonlandırılan törenden sonra Hasanoğlan Çalışma Grubu ikramı olarak okul yemekhanesinde yemek verildi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr