T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Bugün Bir Avuç Fidan, Yarın Koca Bir Orman

 

Elmadağ Kültür Dayanışma Derneğinin izci öğrencileri ile İlçe okullarından gelen gönüllü öğrenciler tarafından Kemal Paşa Mahallesi ağaçlandırma sahasında üç bin fidan toprakla buluştu.

Fidan dikme Törenine; İlçe Kaymakamı Resul Kır, Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, Siyasi Parti Temsilcileri, Elmadağ Kültür Dayanışma Dernek Başkanı Bülent Bulut, Dernek Üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

“Kıyametin Kopacağını Bilseniz Bile, Elinizde Bir Fidan Varsa Dikin”
Törenin açılış konuşmasını yapan Elmadağ Kültür Dayanışma Dernek Başkanı Bülent Bulut; “Bugün Bir Fidan, Yarın Koca Bir orman” sloganı ile 3.’sü,  gerçekleştirilen, Geleneksel fidan dikme törenine, katılımlarından dolayı herkese teşekkür etti. Dernek Başkanı Bulut “ Sivil toplum kuruluşu olarak, çevre bilincinin, ağaç ve orman sevgisinin her ferde ulaştırılması ve yaşatılması amacı ile yola çıktık. Peygamber Efendimizin buyurduğu gibi “ Kıyametin kopacağını bilseniz bile, elinizde bir fidan varsa dikin” hadisini kendimize ilke edindik.” dedi.
“Bir fidan, Bir İnsan”
Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin “ üçüncüsünü gerçekleştirmekte olduğumuz ve geleneksel adını alan fidan dikme faaliyetinde bulunmaktan dolayı mutluyum. Çünkü Bir fidan Bir İnsan benzetmesinden yola çıkarsak, Burada toprakla buluşturacağımız fidanlar sayesinde insanlık adına çok büyük bir hizmet yapmış olacağız.” dedi. Başkan Gazi Şahin “ Burada törene katılarak, fidan dikecek olan öğrenci yavrularımızı da tebrik ediyorum. Ne kadar güzel bir iş yaptıklarını, fidanların da onlar gibi büyüdüklerinde anlayacaklar” dedi. Başkan Şahin bu gibi faaliyetler de Belediye olarak, imkânlar dâhilinde her türlü desteği vermeye hazır olduklarını da belirtti.

Fidan dikme faaliyetine geçilmeden önce, bu konuda bilgili olan bir görevli tarafından fidanların nasıl dikileceği öğrencilere anlatıldı.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr