T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ'da Hıdrellez Coşkusu

 

Ankara Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Elmadağ Kaymakamlığı ve Elmadağ Belediyesi tarafından Karacahasan köyü Gümüşlü yaylasında Hıdrellez Şenliği düzenlendi.
Elmadağ Belediyesi tarafından organize edilen şenliğe; Ankara Vali Yardımcısı Yıldırım Uçar, Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürü Doğan Acar, Elmadağ Kaymakamı Resul Kır,Belediye Başkanı Gazi Şahin,Elmadağ Baş savcısı Erdal Demir,Daire amirleri,okul müdürleri ve çok sayıda vatandaş  katıldı.

Binlerce insan gönüllerince eğlendi.
Sabah kahvaltısında yenilen gözlemelerin ardından etkinliğin  öğlene kadar olan bölümünde,  Ankara Büyükşehir Belediyesi Mehteran Bölüğünün gösterileri,  Protokol Konuşmaları, miniklerin  Halk Oyunları ve Elmadağ Belediyesi Seğmen Ekibi Gösterisi,  K.T.B. Devlet Halk Dansları Gençlik Grubu Konseri,  K.T.B. Devlet Türk Halk Müziği Sanatçıları Konseri,  Yarışmalar (Halat Çekme, Çuval Yarışı, Yumurta Yarışı, Yoğurt Yeme yarışı, Bayrak Yarışı) yapıldı. Kıya sıya ve eğlenceli geçen yarışmalar sonucunda dereceye girenler protokolün elinden hediyelerini almaya hak kazandılar.

Uçurtmalar göklerle buluştu.
Öğle Yemeğinin ardından, Yerel Sanatçıların türküleri ve aşıkların atışması büyük bir keyifle dinlendi. Alana ebru sanatı standı , voleybol sahası, pinpon ve masa tenisi çadırları kurularak halkın çocuklarıyla spor aktiviteleri yapma imkanı sağlandı. Baba ile oğlun işbirliğiyle göklere bırakılan uçurtmalar ailece zaman geçirmenin zevkini yaşattı.

Güreş müsabakaları ilgiyle izlendi.
Türkiye Güreş Federasyonu Ankara Adalet İhtisas Spor Klubünden oluşan, her biri kendi kilolarında Avrupa ve Türkiye çapında derece yapmış olan 20 kişilik sporcu tarafından karakucak güreş müsabakaları yapıldı. Büyük bir ilgi izlenen müsabaka sonucunda dereceye giren güreşçiler madalyonlarını protokolün elinden aldılar.
Başkan Gazi Şahin;”Bu yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz Hıdrellez şenliğimize binlerce insanın aileleriyle katılıp, baharı coşkusuyla karşılayıp,aileleriyle mangal keyfini yaşamaları, gönüllerince eğlenmeleri bizleri mutlu etti” dedi.

100 ağaç toprakla buluştu.
Program Şenlik alanına yeşillendirme çalışmaları kapsamında 100 ağacın dikilmesiyle son buldu.

 

 
Bu Bağlantı ile İlgili Diğer Görüntüler


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr