T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ Belediyesi ilaçlamalarına başladı

 

 Elmadağ Belediyesi, Büyükşehir Belediyesinin de desteği ile Karasinek ve Sivrisineklerin üreme alanlarını oluşturan; çöp konteynırları, ana çöp dökme alanları, pis su giderleri, kanalizasyon bağlantıları, dere yatakları ve özellikle odak nokta olan hayvan mandıra alanlarında ilaçlama çalışmalarına başladı.

 Gelişi güzel ilaçlamalardan kaçınmalıyız.

 Elmadağ Belediyesi Sağlık ve Veteriner İşleri Müdürlüğü; bahçelerinizde tarlalarımızda ve hatta evlerinizde bulunan çiçeklerde ki haşerelere karşı bilinçsizce kullanılan ilaçların insan ve çevre sağlığı açısından olukça tehlikeli olduğunu belirterek bu tür ilaçlamaların ruhsat sahibi kişi ve kurumlarca yapılmasının gerekli olduğunu bildirdi. Özellikle bahçe ve bostanlarda kullanılan zirai ilaçların gıdalarda aşırı ilaç kalıntısı bıraktığı ve bunun çağımızın problemi olan kanser hastalığının en önemli sebeplerinden biri oluğu belirtti. Sağlık İşleri Müdürü; Belediyemiz tarafından kullanılan ilaçlar ehliyetli kişiler tarafından insan ve çevre sağlığına zarar vermeyecek şekilde kontrollü olarak kullanılmaktadır.”dedi.

 İlçe genelinde denetleme artacak

 Başkan Gazi ŞAHİN; “özellikle yaşamsal alanların ilaçlanmaması çeşitli hastalıkları beraberinde getirir. Bu hastalıklar bazen çok büyük sorunlara yol açarlar. Bu sebepten özellikle halka açık alanların periyodik olarak ilaçlanmasının önemi artmaktadır. Bu bilinçle Elmadağ Belediyesi olarak üzerimize düşen görevleri yapmaktayız” dedi. Başkan ŞAHİN; hayvancılıkla uğraşan vatandaşların gübre atıklarını temizlemesi gerektiğini belirterek, zabıta ekipleri tarafından İlçe genelinde denetlemelerin daha sık yapılacağını ve gerekli görüldüğü takdirde cezai işlemlere başlanacağını bildirdi.

 Şikayetler doğrultusunda 863 06 50 / 118 numaralı telefondan Belediyemizin Sağlık İşeri Müdürlüğünü arayarak yardım istenebileceği bildirildi.

 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr