T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ’da Eller Bereket İçin Açıldı

 
Elmadağ’a bağlı, Hasanoğlan mahallesinde Çed deresi mevkiinde Elmadağ Belediyesinin desteğiyle İlçe Müftülüğü tarafından yağmur duası yapıldı.
 
Yağmur duasına, Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, Ak Parti İlçe Başkanı Eyüp Tekiner, İlçe Müftüsü Faruk Turhan, muhtarlar, İmamlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
“Eller Semaya Yağmur Duası İçin Açıldı”
 
İlçe imamları tarafından okunan Hatimler ile başlanan Yağmur duası, vatandaşlar ile hep beraber tekbirler getirilerek devam etti. Öğle namazını müteakip kılınan namazdan sonra hep birlikte eller semaya açılarak mevsimin bereketli geçmesi için yağmur duası edildi. Özellikle çocukların ve yaşlıların ön saflarda olması da yağmur dualarının geleneği olarak belirtildi.
 
Birlik ve beraberliğimiz küslerin barışmasına vesile olsun.
 
Başkan Gazi Şahin duaya başlamadan önce yaptığı konuşmada, küs olanlar varsa barışmalarının gerektiğini belirtti. “ Büyüklerimizden duyduğum çok güzel bir söz vardır, Birliğin, dirliğin, beraberliğin ve kaynaşmanın en güzel yollarından birisi de kimsenin kimseye küsmemesidir. Aramızda eğer küs olanlar varsa, bu birlik ve beraberliğimiz onların barışmalarına da vesile olur,Allah’a rahmet için ettiğimiz dualar İnşallah kabul olur ve bu yıl ürünlerimize bereket doğar.”dedi.
 
Duadan sonra yağmur dualarının geleneksel yemeği olan, etli bulgur pilavı ikram edildi.

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr