T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Misafirlere İzci Selamı İle Karşılama

 

“Misafirlere  İzci Selamı İle Karşılama”

Başkan Gazi Şahin, makamında ağırladığı misafirlerini izci selamı ile karşıladı.

Asilder Gençlik Spor İzcilik Kulübü Genel Başkanı Av.Fatih Ünal, Mamak Asilder Şube Başkanı Seyfullah Erdal Kiraz, yönetim kurulu üyeleri ve Asilder Mamak şubesi izcileri, Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’i makamında ziyaret etti.

Milli ve manevi bilinç kampları  tamamlandı.

İzciliği Elmadağ da nasıl geliştirebilecekleri konuşmak üzere geldiklerini belirten ve yapmış oldukları çalışmalardan bahseden Asilder Başkanı Ünal;” Gençlerimizle beraber milli ve manevi bilinç kampları yapıyoruz. 200 izci üyemizle Çanakkale milli bilinç kampımızı tamamladık” dedi. Kulüp deki gençlere, matematik, İngilizce, Arapça, tekvando gibi eğitim ve spor dallarında eğitimler vererek gençlerin gelişimine yardımcı olduklarını belirten Genel Başkan Ünal; “ Türkiye izcilik federasyonu arama, kurtarma ve insanı yardım ekibine de, uzman arkadaşlarımız aldıkları eğitimler sonucu gönüllü olarak bu ekibe katılmışlardır. Amacımız tüm İlçelerde bilgilendirme çalışmaları yaparak izciliği yaygınlaştırmak.” dedi.

“Başkan Şahin’e İzci Fuları”

İzcilik sadece üniforma giymek, oyun oynamak, şarkı söylemek, el becerileri yapmak, kısaca boş zamanları değerlendirmek değildir. İzcilik; Doğayla barışık, doğru düşünebilen, kendi ihtiyaçlarını kendisi karşılayabilen ve ayakları üzerinde durabilen, sağlıklı beslenen, yardımlaşmayı bilen, paylaşımcı, dürüst, erdemli, ahlaklı bir nesil olarak yetişmek demektir.” Dedi. İzcilere ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Elmadağ da kamp yapılabilinecek çok güzel bölgelerin olduğunu belirten Başkan Şahin; “ Bende eski bir izci olarak çok kamplara gittim. Hasanoğlan mahallesinde dağlık bir bölgeye izci evi için çalışmaların yapıldığını belirten Başkan Şahin; “Bu çalışmalarımız bittikten sonra burada sizlerle güzel bir kamp yapabiliriz.” dedi.

Asilder Mamak şubesi izcileri, Başkan Gazi Şahin’e izci fuları ve izci şapkası hediye etti.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr