T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ Gençlik Bayramını Dolu Dolu Yaşıyor

 

Elmadağ İlçe Spor Müdürlüğü, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı gençlik haftası çerçevesinde çeşitli etkinlikler ile kutlandı. İlçe Spor Merkezinde düzenlenen programa, İlçe Kaymakamı Resul Kır, Belediye Başkanı Gazi Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ergün Alimoğlu, Ankara Üniversitesi Elmadağ Meslek Yüksek Okul Müdürü Prof. Dr. Ayhan Şerbetçi, İlçe Spor Müdürü Mustafa Elduran, İlçe Daire Amirleri, Okul Müdürleri, Öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“Halk Ayakta Alkışlayarak Selamladı”

Program, Çaykur kavşağı mevkiinde saat 10.00 da, yaklaşık bin öğrencinin katılımı ile gerçekleştirilen gençlik yürüyüşü ile başladı. Yürüyüş sırasında onuncu yıl marşı söyleyen gençleri halk ayakta alkışlayarak selamladı.   Gençlik yürüyüşü İlçe Spor Müdürlüğünde sona erdi.

“Gençler Yarışmalara Doydu”

İlçe Spor Müdürlüğü, İlçe genelindeki tüm okul öğrencilerinin katıldığı, Satranç Turnuvası, Bayan öğrenciler arası penaltı atma yarışması, Bayan öğrenciler Futbol top sektirme yarışması, Erkekler Bisiklet yarışı, Erkekler basketbol şut yarışması, ve dart atma yarışmaları düzenleyerek, gençlere eğlenceli bir gençlik haftası yaşattı.

“Başarı Gençlerden, Kupalar Protokolden”

Gençlik Haftası münasebeti nedeniyle İlçe genelinde düzenlenen, Okullar arası Futbol ve Voleybol turnuvalarında dereceye giren takımlara kupa töreni düzenlendi. Kupalarını Protokol Üyelerinden alan öğrencilerin sevinçleri ise görülmeye değerdi.

“Elmadağ Milli Gururlarını Unutmadı”

Portekiz de düzenlenen Dünya Liseler arası Badminton Şampiyonasında üçüncü olarak tarihi bir başarıya imza atan,  Elmadağ Lisesi Kız Badminton takımı sporcuları, takımın Sponsoru Mehmet Tekiner tarafından süpriz prim ile ödüllendirildi. Katılımcılar büyük başarıya imza atan Milli sporcuları ayakta alkışladı.

“Şenlik Havasında Program”

İlçe Spor Müdürü Mustafa Elduran yaptığı açıklamada; “ Ben ve ekibimiz programın şenlik havasında geçmesi için elimizden geleni yapmaya çalıştık. Çok güzel bir program olduğuna inanıyorum. Tüm gençlerimizin bayramlarını kutluyor, iyi eğlenceler diliyorum” dedi.

“Kurtuluş Aşkının Bayramı”


Başkan Gazi Şahin de yaptığı konuşmaya gençlerin bayramını kutlayarak başladı. Başkan Şahin “Millete millet olduğunu anlatan, kurtuluş aşkını millete yansıtan Atatürk, her şeyi Türk milletiyle gerçekleştirebileceğinin bilincinde bir hareketle mücadeleyi başlatmıştır. Çok büyük zorluklar altında, düşman kuvvetlerinin türlü oyun ve baskılarına rağmen, savaşlardan bıkmış bir millete o gücü, o ruhu aşılayan Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmetle anarken, tüm gençlerimizin Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum” dedi. Başkan Şahin, Programı düzenleyen ilçe Spor Müdürü ve ekibini de güzel organizasyonlarından dolayı tebrik etti.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr