T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ'da Güreş Kulübü Açılıyor

 

Elmadağ Belediyesi, Belediye spor Kulübüne futbol dan sonra, Cumhuriyet tarihinin en başarılı spor dalı olan Ata Sporumuz Güreş branşını da  açarak geleceğin sporcularını yetiştirmek için çalışmalarına başladı.
Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, makamında ağırladığı, Ak Parti İl Başkanlığı İl Spor Komisyon Başkanı ve aynı zamanda Şampiyon Güreşçiler Dernek Başkanlığını sürdüren Ensar Kurt, Grekoromen Güreş Milli Takımının eski teknik direktörü Ömer Suzan ve Elmadağ Belediye spor Güreş takımı hocası Milli Antrenör Ahmet Lav’ ı ağırlayarak yeni kurulacak olan Güreş Kulübü hakkında görüşme yaptı.
Ak Parti Ankara İl Başkanlığı İl Spor Komisyon Başkanı Ensar Kurt; Başkan Gazi Şahin’in Ata Sporuna olan ilgi ve alakasından dolayı teşekkür ederken, bir yerel yöneticinin spora ve sporculara böyle destek vermesi takdire şayandır” dedi.
Geleneklerimizi yeni nesiller sürdürecek.
Başkan Gazi Şahin; “Güreş insanlık kadar eski bir spor dalımızdır. Türklerin ata sporu olan Güreş ilk çağlardan başlayarak şölenlerde, düğünlerde yer alan güzel bir geleneğimizdir. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi geleneklerimizi yaşatabilmek, çocuklarımızı olumsuz ortamlara girmeden, kötü alışkanlıklara başlamadan onları spora, sosyal ve kültürel faaliyetlere yönlendirerek, hem onların geleceği hem de ülkemizin geleceği için güzel bir çalışma yapmış olacağız.” dedi.
Milli takıma Elmadağ’dan sporcular yetiştirmeyi diledi.
Elmadağ Belediyesi Kapalı Spor Salonunu ve güreş kulübü olarak yapılacak binanın yerini inceleyen Başkan Gazi Şahin “ Ata sporumuz olan güreş için elimizden gelen imkânları değerlendirerek çalışıp, Milli Takımlara Elmadağ’dan da sporcular yetiştirmeyi istiyoruz.”dedi.

 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr