T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
19 MAYIS TA YİNE COŞKU ,YİNE GURUR..

 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi ilçemizde de coşkulu bir şekilde kutlandı.
İlk olarak Hükümet Konağı önünde, Atatürk Anıtına çelenk bırakma töreniyle başlayan kutlamalar, saat 10.00 da Elmadağ Lisesi bahçesinde devam etti. 
İlçe Kaymakamı Resul Kır, Garnizon Komutanı Ahmet Keleşoğlu ve Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, öğrencileri ve Elmadağ Halkını selamlayarak halkın bayramını kutladılar.
Saygı durusu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ergün Alimoğlu  yaptı.
Öğrencilerin gösterileri ilgiyle izlendi.
Öğrenciler tarafından, Gençlik adına konuşma, Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi Elmadağ Lisesi tarih öğretmeni Mehmet Dursun tarafından okunurken, Gençliğin Ata’ya Cevabi , Türk Ulusu ve Cumhur Başkanımız adına şeref çağrısı yapıldı ve gençlik marşı öğrenciler tarafından gür bir sesle okundu. Koro esliğinde Gençlik Marşının okunmasının ardından,öğrenciler tarafından şiirler okundu.
Elmadağ Lisesi öğrencileri müzik dinletisi ve Gazi Şahin Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından halk oyunları gösterisi büyük alkış aldı.
93 yıl coşkuyla kutlandı.
19 Mayıs 1919’un tarihte çok önemli bir özelliğinin bulunduğunu hatırlatan Başkan Gazi Şahin, bu tarihte bir milletin kurtuluş haritasının çizilmeye başlandığını söyledi.
Bu yıl 93.yıl dönümü olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın yurtta coşkuyla kutlanacağına eminim. Atatürk Gençliği’nin büyük işler başaracağına, devletin ve milletin emanetçileri olarak hep var olacaklarından şüphe duymamaktayım. Bu vesile ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını bir kez daha rahmetle anıyor, tüm vatandaşlarımızın bayramını kutluyorum.”dedi.


 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr