T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Miniklerden Şiirli İlanen Duyuru

 

Elmadağ Belediyesi binasının minik konukları ana sınıfı öğrencileriydi. Minik öğrenciler okul öncesi eğitim şenliği organizasyonlarını, ilçenin dört bir tarafında kurulu olan hoparlör sistemiyle, şiirler eşliğinde Belediye binası santral odasından halka duyurdu.

Elmadağ Belediyesi Binasından METEM (Mesleki Eğitim Teknik Eğitim Merkezi) koordinatörlüğünde yapılan anaokulu öğrencilerinin hazırlayıp sunduğu bu yıl beşincisi düzenlenen Okul Öncesi Eğitim Şenliği’ne halkı davet edenler programın organizasyonlarında büyük emeği olan miniklerdi.

Elmadağ Belediyesi Santral odasından şiirler eşliğinde öğrenci arkadaşlarını ve halkı şenliklerine ilanen davet eden miniklerin heyecanı büyüktü.

Şiirlerini bir bir sıralayan anaokulu öğrencilerinin mutluluklarına odada bulunan büyüklerde katıldı. Konuyla ilgili görüşlerini bildiren Barut İlköğretim Okulu, Müdür yardımcısı Mustafa Yelen Konuyla ilgili şunları söyledi” Türkiye genelindeki okul öncesi eğitimi destekleme ve özendirme kampanyası dahilinde yapılan bu programa ana sınıfı öğrencilerimizin ilgisi yoğun. Bu organizasyondaki temel amaç okul öncesi eğitiminin öneminin halka anlatılmasıdır.”


Okul Öncesi Eğitimin Önemi

Miniklerin belediye binasından şiirli duyurusuna değinen Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin okul öncesi eğitimin önemine vurgu yaptı. Başkan Gazi Şahin” Minik öğrencilerin kendilerine güvenlerinin artması için, etkili ve bilgili bir sosyal birey olması için okul öncesi eğitim çok önemlidir. Okul öncesi eğitim çocuklarımızın gelişime büyük katkı sağlar. Bunu, organizasyonlarını halka şiirler eşliğinde duyurmasında da görebiliriz.” Dedi.

 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr