T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
ELMADAĞ BELEDİYESİ HAFTA SONUNDA VATANDAŞI İÇİN ÇALIŞACAK

 

 Elmadağ Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü; 2012 Yılına ilişkin Emlak ve çevre temizlik vergisinin ilk taksitinin 31 Mayıs 2012 Perşembe günü mesai bitimine  kadar Belediye veznelerine nakit veya kredi kartı ile ödeme yapmaları gerektiği, ödeme yapmayanlardan aylık 1.40 olan yasal faizin uygulanacağı, vatandaşların cezalı duruma düşmelerini engellemek için hafta sonu mesai saatleri kapsamında çalışılacaklarını bildirdiler.

Vergiden muaf olanlar hatırlatıldı.

Mali Hizmetler Müdürlüğü tarafından 1319 sayılı Emlak Vergisi Kanunu ve Bakanlar Kurulu kararlarıyla hiçbir geliri olmadığını belgeleyenlerin, emeklilerin, gazilerin, özürlülerin, şehitlerin, dul ve yetimlerin Türkiye genelinde brüt 200 metrekareyi geçmeyen tek meskeni olması halinde Emlak vergisi (bina) ödemeyeceği, yıl içerisinde edinilen gayrimenkullerin (bina,arsa,arazi) yıl sonuna kadar bildirimde bulunulması,yılın son üç ayında edinilen gayrimenkullerin (Bina,arsa,arazi) edinilen tarihten itibaren üç ay içerisinde bildirimde bulunulması gerektiği hatırlatıldı.

Ödemelerde kolaylık sağlamalıyız.

Elmadağ Belediyesi Mali Hizmetler Müdürü Faysal Karaköse; Ankara dışında olan vatandaşların Belediyemizin 8630657/115-148 veya 149 numaralı telefonundan vergi borcunu öğrenerek web sayfamızda yayınlanan posta çeki hesabına ve banka hesap numaralarına ödeme yapması halinde Mali Hizmetler biriminde tahsilât işleminin gerçekleşeceği bilgisini verdi.

Ödenen vergiler hizmet olarak geri döner.
Başkan Gazi Şahin, “Kamu harcamalarının önemli finans kaynaklarından olan vergiler sayesinde hizmet gücü artmaktadır. Ödenen vergilerin hizmet olarak geri döndüğü aşikârdır. Bu sebeplerden dolayı vatandaşlarımıza vergilerini zamanında ödemenin önemini hatırlatmak isterim. Vergi önemli bir husustur, tüm bireylere düşen bir görevdir. Kayıt dışılığın önlenmesi konusunda herkesin hassasiyet göstermesi gerekir.” Dedi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr