T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
“El Emeği, Göz Nuru Çalışmalar Görücüye Çıktı”

 

Elmadağ Halk Eğitim Merkezi tarafından, Hasanoğlan Mahallesinde 2011- 2012 eğitim öğretim yılı içerisinde açılan kurslar Hasanoğlan Fatih Lisesi konferans salonunda yapılan yılsonu sergisi ile görücüye çıktı.

“Görücüye Çıkan El Emeği, Göz Nurları Hayranlıkla İncelendi”

Serginin açılışına katılan Elmadağ Kaymakamı Resul Kır, Belediye Başkanı Gazi Şahin, Cumhuriyet Baş Savcısı Erdal DEMİR, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ergün Alimoğlu, Okul Müdürleri, Muhtarlar ve çok sayıda vatandaş yapılan çalışmaları hayranlıkla incelediler.

Resim, Ev Tekstil (mefruşat), Kilim dokuma ve El Sanatları dallarında altı adet kursa katılan, El Sanatları eğitimi alan 140 kursiyer eğitimlerini başarılı bir şekilde tamamlayarak, yaptıkları el emeği göz nuru eserlerine karşı aldıkları övgü dolu sözlerden sonra ürünlerini sergilemenin gururunu yaşadılar.

“Dört Duvar Arasında Kalmamak İçin Kurslara Katılın”

Elmadağ Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Güven “ Bu kursları halkın talepleri doğrultusunda açıyoruz. Çağın ve halkın gereksinimine uygun farklı, yeni kurslar, halkın ilgisini daha kolay çekerken, katılımında daha fazla olmasını sağlıyor. Bu kurslar kadınlarımızın sosyal hayata ve üretime daha çok katılmalarını, dört duvar arasından çıkmalarına vesile oluyor" dedi. Halk Eğitim Müdürü Mehmet Güven serginin açılışına katılanlara teşekkür ederken, talepler doğrultusunda bu tür kursların açılabileceğini de belirtti.

“Başkan Şahin’ den emeği geçenlere teşekkür”

Sergilenen tüm ürünleri büyük bir hayranlıkla tek tek gezerek inceleyen Başkan Gazi Şahin; “Güzel bir dayanışma ile yapılmış bu organizasyonda emeği geçenleri kutladığını belirterek “Eğitim ve Sosyalleşme adına yapılan her türlü organizasyonda destek olmaya hazırız” dedi.  


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr