T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
“Elmadağ Anne Şiiri İle Duygulandı”

 

Elmadağ Şehit Sertaç Uzun Anadolu Teknik Lisesi Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi (METEM) tarafından, “Hayat Kadınla Güzel” adlı Şiir Dinletisi Programı düzenlendi.

Elmadağ Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda gerçekleştirilen programa, İlçe Kaymakamı Resul Kır, İlçe Belediye Başkanı Gazi Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ergün Alimoğlu, İlçe Daire Amirleri,  METEM Müdürü Sakin Çıplak, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“ Sol Yanım Acıyor Anne, Şiiri Ağlattı”

METEM öğrencileri tarafından hazırlanan, “Hayat Kadınla Güzel” temalı şiir dinletisinde yürekten okunan şiirler ve türküler, izleyenler tarafından büyük alkış alırken,  “Sol Yanım Acıyor” adlı şiiri okuyan Eda Çorak ise katılımcılara duygusal anlar yaşattı.

“Başkan Şahin’in Duygusal Anı”

Program da konuşma yapan Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin “Bizlere çok anlamlı ve duygusal anlar yaşattınız. Bu da işinizi ne kadar iyi yaptığınızı gösteriyor.” dedi. Özellikle, “Sol Yanım Acıyor Anne”, adlı okunan şiir ile çok duygulandığını belirten Başkan Şahin; “Peygamber Efendimiz "Cennet annelerin ayakları altındadır" buyurmuştur  Annelerimizin değerini, kıymetini çok iyi bilelim.  Küçükken, tıpkı onların bize baktığı gibi onlara bakıp, aynı değeri ve sevgiyi verelim” dedi. 

İlçe Kaymakamı Resul Kır ve Belediye Başkanı Gazi Şahin, Programın bitiminde öğrencileri tek tek tebrik ettiler.


 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr