T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
ELMADAĞ EĞİTİM, BİLİM VE KÜLTÜR ŞENLİKLERİ BAŞLADI.

 

İlçe genelindeki Çocukların bilimsel ve kültürel konulardaki yaratıcı düşünce ve becerilerini sergilemek amacıyla Elmadağ Kaymakamlığı, Elmadağ Belediye Başkanlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa olarak Belediye Bayram Aracı Amfi tiyatro alanında Eğitim, Kültür ve Bilim şenlikleri için start verildi.
Mehteran Eşliğinde Kortej Yürüyüşü
Hükümet konağı önünde İlçe Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından çelenk konulmasıyla başlayan şenlik, Ankara Büyükşehir Belediyesi Mehteran takımı eşliğinde, Hükümet konağından Bayram Aracı Amfi tiyatro alanına kadar kortej yürüyüşü ile devam etti. Şenliğe; İlçe Kaymakamı Resul Kır, Belediye Başkanı Gazi Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ergün Alimoğlu, Daire Amirleri, İlçe Merkez, Köy ve Mahalle Okul Öğretmenleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Mehteran Marşları Elmadağ’ı Titretti
Belediye Amfi Tiyatro alanında yine mehteran takımı eşliğinde Saygı duruşu İstiklal Marşı okunurken, dinlenen marşlar ise yürekleri titretti.
İlçe genelinde 27 okulun katıldığı ve 4 gün sürecek olan etkinlikte; öğrencilerin yıl içerisinde hazırlamış oldukları tüm projelerini sergilenecek olup, öğrenciler tarafından folklor, skeç, müzik ve şiir  dinletisi, halk oyunları, asker gösterileri, resim sergisi etkinliği,tekvando gösterisi, davul show, seğmen ekibi ,dans ve izci grubu gösterileri sergilenecektir.
Öğrencilerin heyecanı doruktaydı.
İlçe genelindeki okullardaki öğrenciler tarafından hazırlanan stantları gezen, resim sergisini inceleyen İlçe Kaymakamı Resul Kır ve Belediye Başkanı Gazi Şahin öğrencilerin heyecanlarını görürken heyecan değil gurur duymanız gerekiyor dediler ve hayranlıklarını dile getirdiler. 
Akşam programlarında ise; 1. gün Elmadağ Halk Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan konser izleyenleri coştururken,2.gün Eksed’ in konseri,3.gün Mehmet Demirtaş Konseri ve 4.gün ise ödül töreni ile Koçhisarlı Yusuf konserinin düzenleneceği bilgisi alındı.
İlk günki Program muhteşem havai fişek gösterileri  ve halaylarla son buldu.
 

 

 

 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr