T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Eğitim, Kültür ve Bilim Şenlikleri Tüm Hızıyla Devam Ediyor..

 

Eğitim, Kültür ve Bilim şenlikleri tüm hızıyla devam ediyor, Başkan Şahin Stantları Geziyor.

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, yıl boyunca öğrenciler tarafından yapılan projeleri tek tek inceleyerek, projenin amaçlarını öğrencilerden dinliyor.

“Asit Yağmurunun Canlılara Etkisi”

Elmadağ Lisesi standını gezen Başkan Gazi Şahin, 10.’cu sınıf öğrencileri Asım Çopur ile Furkan Özgen tarafından yapılan, “Asit Yağmurunun Canlılara Etkisi” adlı projeyi büyük bir hayranlıkla incelerken, örnek bir proje olduğunu belirtti.

“Halkın Bilinçlenmesi İçin Örnek Proje”

Proje sahibi Asım Çopur ve Furkan Özgen projelerinin amacını; “ Dünyamızda yakılarak kullanılan kömürlerden ve Fabrika pecelerinden çıkan, kükürt dioksit gazlarının havada yağmur su bulutlarıyla birleşerek, Sülfürik asite dönüşüyor. Bu dönüşüm sonucu Sülfürik asitin, dünyamıza asit yağmuru şeklinde yağması ve hava kirliliği ile dünyamıza çok ciddi zararlar veriyor.” diyen genç mucitler, “Amacımız; Bu olumsuz olayı, projemiz ile anlatarak, halkımızın bilinçlenmesini sağlamak” dediler.

“Başkan Şahin’den, Örnek Projeye Teşekkür”

Başkan Gazi Şahin; öğrencileri tebrik ederken; “Bu tür projeler ile halkımıza bir şeyler anlatabilmek çok güzel. Bu örnek projenizle çok güzel bir çalışma yapmışsınız. Geleceğimizin teminatı olan siz öğrencilerin, gençlerimizin, insanlığın yaşam şartlarını kolaylaştırmak, daha güzel bir ortamda yaşanabilmesi için, elinizden gelen çabayı sarf ettiğinizi görmek bile çok güzel.” dedi.  Başkan Şahin bütün stantları tek tek gezerek öğrencilere; “Yapmış olduğunuz bu çalışmaları, projelerinizi arkadaşlarınıza, ailelerinize yani çevrenizdeki herkese anlatın. Örnek olun,  bu çalışmalarınız ile halkımızı bilinçlendirin.” dedi.
 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr