T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
4 gün 4 gece süren Elmadağ Eğitim Kültür ve Bilim Şenliği sona erdi.

 

İlçe genelindeki öğrencilerin bilimsel ve kültürel konulardaki yaratıcı düşünce ve becerilerini sergilemek amacıyla Elmadağ Kaymakamlığı, Elmadağ Belediye Başkanlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa olarak Belediye Bayram Aracı Amfi tiyatro alanında düzenlenen Eğitim, Kültür ve Bilim şenlikleri dört gün, dört gece boyunca, yapılan çeşitli etkinliklerin ardından sona erdi.

Kar Küreyen Alttan Isıtmalı Ayakkabı büyük ilgi gördü.

Elmadağ Kaymakamı Resul Kır, Belediye Başkanı Gazi Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ergün Alimoğlu, İlçe Daire Amirleri, İlçe Geneli Tüm Okul öğretmenleri, öğrencileri ve çok sayıda vatandaşın katıldığı, Şenlikte, yıl boyu yaptıkları projelerini kurulan stantlarda görücüye çıkaran genç ve minik mucitlere ilgi oldukça yoğundu. Yapılan ilginç icatları inceleyen vatandaşlar öğrencileri tebrik ederek, onları daha büyük projelerde görmek için teşvik ettiler. Genç mucitlerin buluşları arasında kar küreyen alttan ısıtmalı ayakkabı, yaşlılar için mercekli tırnak makası, çiçeklerin sulanması için otomatik çiçek sulama makinesi, matematiği eğlenceli hale getiren ışıklı makine, Meyve kabuklarından doğal parfüm, ilköğretim öğrencilerinin kalem havyayla bir milyon vuruşla yaptıkları Atatürk portresi,  Yağ basıncı yerine su basıncıyla çalışan vinç gibi projeler yer alırken, İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin tuzlu sudan elektrik enerjisi elde etme projesi, üç ayrı dilde çıkarttıkları tek gazete ve ebru sanatıyla uğraşan öğrenciler beğeni topladı. 

Dünya Şampiyonları için ödül töreni düzenlendi.

Portekiz’de düzenlenen Dünya liseler arası badminton şampiyonası sonucunda 3.olarak Ülkemize dönen Elmadağ Lisesi bayan sporculara hediyeleri Türkiye Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik tarafından takdim edilirken, İlçe Kaymakamı Resul Kır ve Belediye Başkanı Gazi Şahin’e de Federasyon Başkanı tarafından badminton a ve spora yapmış oldukları desteklerden dolayı teşekkür plaketi verildi.

Elmadağ Demirtaş Konseri İle Coştu

Öğrenciler tarafından hazırlanan folklor, skeç, müzik ve şiir dinletisi, halk oyunları, asker gösterileri,   resim sergisi etkinliği, tekvando gösterisi, davul Show, seğmen ekibi, dans ve izci grubu gösterileri konserler katılımcılardan alkış alırken, Mehmet Demirtaş Konseri ile Elmadağlılar gecenin geç saatlerine kadar gönüllerince eğlendiler.

Havai Fişek Gösterisi hayran bıraktı.

Şenliklerin, eğlencelerin vazgeçilmez gösterisi olan havai fişekler Eğitim, Kültür ve Bilim Şenliğinde de unutulmadı. Dört gece süren şenlikte, yapılan havai fişek gösterisini katılımcılar büyük bir heyecanla izledi.

“Benim Gözümde Emek Verilerek Yapılan Her Şey, Çok Değerli Ve Önemlidir.”

Şenlikte konuşma yapan Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaptı. Başkan Şahin; “ Toplumunun her kesimini bir araya getirebilen, büyüğü küçüğü, yaşlısı genci herkesi burada birlik ve beraberlik içerisinde şenlikler, eğlenceler yapabilmek güzel bir şey. Katılımlarını esirgemeyerek burayı dolduran herkese teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizi ve öğretmenlerini, yıl boyunca yapmış oldukları bu özverili çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum.” Dedi. Başkan Gazi Şahin; Yapılan çalışmaların hepsini tek tek incelediğini belirterek; “Her çalışmanın kendine özgü bir değeri bir anlamı var. Benim gözümde emek verilerek yapılan her şey çok değerli ve önemlidir. Yapmış olduğunuz bütün çalışmalar için tekrar tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum.” dedi.


 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr