T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Başkan ŞAHİN'den Eğitime Destek

 

Elmadağ’da 24 tane okulun bahçesine toplamda 100 adet basket potası yerleştirildi.

Elmadağ da İlköğretim ve lise öğrenimi veren okulların bahçesine basket potası yerleştirildi. Okulların ihtiyaçları doğrultusunda yapılan çalışmaya göre kimi okula 6 adet, kimi okula 4 adet ve bazı okullara da 2 adet olmak üzere okullara toplamda 100 adet basket potası yerleştirildi.

Öğrencilerin çok sevinçle karşıladığı bu durum hakkında görüş bildiren Namık Kemal İlköğretim Okulu müdürü Güner Şahin, okulların bahçelerine yerleştirilen basket potaları sayesinde öğrencilerin spor aktivitelerine karşı olan ilgilerinin arttığını, çocukların teneffüste ve boş zamanlarında bu alanlarda daha çok vakit geçirmeye başladıklarını aktardı.

Başkan Gazi Şahin “Devlet devamlılık arz eder.”

Elmadağ’da bulunan okullara basket potası yerleştirilmesinin Elmadağlı çocuklar için çok iyi bir aktivite olduğunu belirten Başkan Gazi Şahin, devletin devamlılık arz eden bir yapısının bulunduğuna vurgu yaparak şunları söyledi, “Büyükşehir belediyesi ile yapılan görüşme neticesinde Büyükşehir Belediyesi ile birlikte bu iş gerçekleşmiştir. Okul bahçelerine yerleştirilen basket potalarıyla çocukların ders aralarında ve beden eğitimi derslerinde eğlenceli vakit geçireceklerini, fiziksel ve zihinsel açıdan olumlu etkileneceklerini düşünüyorum.” Dedi.

Başkan Gazi Şahin oyun alanları oluşturmanın çocukları birlikte yaşamaya ve sosyal hayata adapte etmeye yönelik büyük faydalar sağlayacağını ve kötü alışkanlıklardan uzak tutacağını söyleyerek çocuklara yönelik eğitim - kültür ve yeni oyun alanları projelerinin olduğunu aktardı.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr