T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Dere Yatağı modern piknik alanına dönüştü

 

Elmadağ Hasanoğlan bölgesi Ced deresi mevkiinde  Dere yatağı olup atıl durumda bulunan, Hasanoğlan’ın mesire ve piknik alanı olarak kullanılan, yaklaşık 10.000 metrekarelik alan, Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’in talimatı üzerine Belediye Fen İşleri ekipleri tarafından modern piknik alanına dönüştürüldü.

Çevre kirliliği oluşturan taşlar toplandı dere yatağı ıslah edildi.
İlk etapta dere yatağı temizlenerek, Elmadağ merkezdeki yol kenarlarında bulunup çevre kirliliğine sebep olan taşlar toplanarak dere ıslahı ve düzenlemesi yapıldı. Sonrasında, Hasanoğlan mahallesinde düzenlenen etkinlik programlarının ve sosyal aktivitelerin yapılabilmesi için 500 metrekarelik tören alanı oluşturuldu. Şehrin gürültüsünden biraz olsun uzaklaşmak için nostaljik köprüler yapılarak görsellik sağlanırken, dere kenarına yapılan 15 adet kamelya ve çocuk oyun gurubu ile vatandaşların ailece zaman geçirmesine olanak sağlandı.
Alana oluşturulan Yürüyüş yollarının kenarlarına konulan pergolalarda, dereden akan suların görüntüsü ve sesi eşliğinde insanlar dinlenme imkanı buldu.


Eski malzemeler Hasanoğlan da yeniden hayat buldu.
Başkan Gazi Şahin; kamelya ve pergola gurupları oluşturulmasında kullanılan malzemenin %80 inin daha önce sökülen parke taşlarının tekrar kullanıma kazandırılması, yıkılan kapalı Pazar yerinden sökülen hurda profillerin işlenmesi sonucunda oluşturulduğunu belirtti. Devletimizin de halkımızın da haklarını, imkanlarını hiçbir şekilde israf etmeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz.  Başkan Şahin; “Atıl durumda bulunan alan kısa zamanda halkın aktif kullanımı için hizmete sunulmuştur.” dedi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr