T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Gümüşpala İlköğretim Okulu, Yorgunluğunu Eğlence İle Attı.

 

Elmadağ Gümüşpala İlköğretim Okulu, 2011- 2012 eğitim ve öğretim yılı  Mezuniyet törenini festival havasında, Okul bahçesinde düzenlediği kutlama programıyla gerçekleştirdi.

Festival ve Mezuniyet törenine; Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, İlçe Müftüsü Faruk Turhan, İlçe Daire Amirleri Siyasi Parti İlçe Temsilcileri, Ankara Barosu Elmadağ temsilcisi Av. Emrullah Manav, Okul Müdürü Aytaç Özel,öğretmenler, öğrenciler ve aileler katıldı.

Elmadağ’da Anadolu rüzgârı esti.

Festival, birinci sınıf öğrencileri tarafından hazırlanan tüm Anadolu’yu kapsayan halk oyunları gösterisi ile Elmadağ da Anadolu rüzgârı esti. Tekvando ve Davul Şov gösterisi yapan öğrenciler ise büyük ilgi gördü.

Eğitimci Başkan a Teşekkür.

Gümüşpala İlköğretim Okul Müdürü Aytaç Özel; “Milli manevi duygu ve değerlerine bağlı, azimli, kararlı, ilkeli, edepli bireyler yetiştirmek en büyük amacımızdır. Mezun edeceğimiz öğrencilerimize geleceğin lider Türkiye’sinin mimarları olacaklarını anlattık.” Dedi. Okul Müdürü Özel; “ Davetimizi geri çevirmeyerek, her zaman biz eğitimcilerin yanında olan Başkanımız Gazi Şahin’e de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Eğitime yapılan hizmet, vatanımıza yapılan en büyük hizmettir.

Başkan Gazi Şahin de yaptığı konuşmada; vatanımızın, milletimizin sahipleri, bu sıralardan geçmiş ve geçecek olan öğrenciler olduğunu belirterek. “ Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizle, eğitimcilerimizle bir arada olmaktan, eğitime hizmet vermekten dolayı çok mutluyum. Eğitime yapılan hizmet, vatanımıza yapılan en büyük hizmettir. Ayrıca hizmet etmek için sadece yönetici olmak gerekmiyor. İçimizde vatan millet sevdasının olması, bu vatan için yapılabilecek en büyük hizmetlerin başlangıcıdır.” Dedi.

Öğrencilerin yıl içerisinde yaptıkları projeler ve çalışmalarının sergilendiği stantların misafirler tarafından gezilmesinin ardından, dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

8. Sınıf Öğrencileri Kep Attı
Mezun olan öğrenciler büyük bir coşkuyla keplerini havaya attı. Keplerin atılmasından sonra okul 1.’si, 2.’ si ve 3.’sü plaketlerini ailelerinin ellerinden aldılar.

Okul 1.sine Başkan’dan Sürpriz Hediye

Başkan Gazi Şahin okul birincisini ödüllendirirken “ Bu küçük hediye ile başarını kutlamak, tebrik etmek istedim. Başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Havai Fişek Gösterisi

Aileler tarafından el emeği ile yapılarak, birlik ve beraberliğin devamını sağlamak amacı ile hazırlanan kermesin sergilenmesinden sonra, havai fişek gösterisi ile tören sona erdi.


 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr