T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ’da Türkü Ziyafeti

 

Elmadağ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı Türk Halk Müziği Korosu kursiyerleri, yaklaşık bir yıldır aldıkları eğitimler sonucunda Elmadağlılara büyük bir konser verdiler.

Elmadağ Düğün salonunda gerçekleştirilen konsere; Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, Ak Parti İlçe Başkanı Eyüp Tekiner, Belediye Başkan Yardımcısı Davut Gündoğan, Elmadağ İl Genel Meclis Üyesi Bayram Çalık ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kursiyerlere Büyük İlgi

100 öğrenciden oluşan Halk Müziği korosunda eğitim gören Yaşardoğu İlköğretim Okulu Anasınıfı minik öğrencileri konserin ilgi odakları olurken, Genç öğrencilerin konserleri de büyük ilgiyle dinlendi.

Ülkenin Dört Bir Yanından Eserler Seslendirildi.

Ülkenin her bir yöresine ait türküleri seslendiren kursiyerler ayakta alkışlandı. Programda Türk Halk Müziğine emek vermiş, bıraktıkları eserlerle hatırlanan büyük ustalarda unutulmadı. Bayram Aracı, Aşık Veysel, Ali Ekber Çiçek, yaşayan büyük usta Neşet Ertaş, Ekrem Çelebi gibi Türk Halk Müziğine çok büyük emekler veren usta ozanların parçaları, kursiyerler tarafından seslendirildi.  

Kültürün, Sanatın, Eğitimin ve Bilimin bir toplumun tarihi olduğuna inanıyoruz.

Kursiyerlerin öğretici hocası Emrah Metin’e konser sonunda Belediye Başkanı Gazi Şahin tarafından, özverili çalışmasından dolayı teşekkür çiçeği verildi. Başkan Şahin; “ Kültürün, Sanatın, Eğitimin ve Bilimin bir toplumun tarihi olduğuna inanıyoruz. Bizim amacımız da, aynen geçmişte büyüklerimizin yaptığı gibi Kültür ve Sosyal faaliyetler yaparak, geleceğimiz olan gençlere, çocuklara toplumuzun Kültürünü anlatmaya çalışmak, unutturmamaktır. Eğer bizler bugün bu tür faaliyetleri yapmamış olsaydık, Türk Kültürüne çok büyük eserler bırakan birçok büyüklerimizin isimlerini unutmuş olacaktık.” dedi. Hizmet demek sadece, Şehrin ihtiyacı olan alt yapıyı ve üst yapıyı yapmak, değildir diyen Başkan Şahin; “ Sosyal ve Kültürel faaliyetleri de unutmamak lazım.” Dedi. 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr